DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Informace o serveru  |  Reklama na Energoportál.cz  ||  Úvodní stránka  
Diskuzní fórum Inzerce Magazín

Diskuze
> Pevná paliva > Automatický kotel Ekoefekt 24

Automatický kotel Ekoefekt 24

host - xxx.xxx.219.81 (?), 6.10.2012 20:39

Dobrý den, rád bych přispěl se svými zkušenostmi s kotlem EKOEFEKT 24,vlastně s přístupem firmy k možnému problému.Předně s kotlem jsem byl až do teď 5 let maximálně spokojen, to na úvod, nedej bože, aby se Vám vyskytl problém jako mě.Přesně po 5 letech začalo těleso kotle téct, docela brzo na kotel za který jsem s montáží dal 88 000,-Kč.Oslovil jsem firmu a tam mě oslovil technik, či montér nebo jiný zástupce to jsem se nedozvěděl, protože diskuze se změnila v monolog pana,,Maliny" tak se mi dotyčný představil, v místě tečení byl průvar, v oboru pracuji 30 let a tak jsem panem Malinou byl nazván,,evropským odbornákem" pak následovalo několik vulgárností a vytípl mi telefon, tolik z odborného posudku firmy.Volal jsem tedy na odbyt, kde mi zvedla telefon p. Malinová, žena uvedeného soudruha, kromě jiného jsem se dozvěděl, že u pětiletých kotlů se toto STÁVÁ, tak pozor dnes Vás vyjde kotel dráž než mě a za pět let se to STÁVÁ, a na pomoc Vám přispěchá pan Malina... tak přeji hodně štěstí, Firma mi nabídla opravu,,zdarma" pouze za cestu ke mě a zpět pokud nebydlíte vedle továrny na výrobu kotlů, tak za třetinu ceny Vám jej opraví každý svářeč kdo má doma CO čko.Zdravím Bulíř Jaromír

Obrázky:
Moje zkušenosti s kotlem EKOEFEKT 24

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Mohu se zeptat kolik jste platil za instalaci? Tak..., host, 12.3.2014
No já mám doma automatycky kotel Berski je z..., host, 12.3.2014
zdravim to hučeni a vybrace ďela odtahovy ve..., host, 31.10.2013
Dobrý den všem, prosím o radu!!! Taktéž mám ..., host, 30.10.2013
K automatu bych obecně AKU nedával. Nemá to ..., Pylorus , 1.10.2013

David Rubeš (1) - xxx.xxx.198.70 (?), 29.10.2007 23:42, počet návštěv: 353317
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den. Chtěl jsem Vás poprosit zdali někdo má zkušenosti s automatickým kotlem Ekoefekt 24 kW. Jelikož nyní topím v Dakonu a jsem z něj na nervy tak hodlám pořídit na jaře právě Ekoefekt. Zajímalo by mě zdali musí být komín vyvložkovaný. Mám 2 komorový komín znichž jedna komora je vyvložkovaná hliníkovou trubkou. Dále by mě zajímalo zda na tento kotel lze příští rok zažádat o dotaci na fondu živ. prostředí. Díky všem. David
Připojit reakci

Automatický kotel Ekoefekt 24 - jedině ten a žádný jiný

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 9:07
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den Davide, máme přímo tento kotel (před tím jsme měli také Dakon). Ekoefekt 24 máme již 5 let a nemůžeme si ho vynychválit. Komín vyvložkovaný nemáme. Máme také dva sopouchy v jednom komínu - do jednoho je zapojen kotel, do druhého jsou zapojena krbová kamna. O dotaci na fondu živ. prostředí nic nevíme, ale první dva roky jsme měli slevu 7 % na uhlí. Do tohoto kotle musí být pouze hnědý ořech II. a nesmí tam přijít žádný odpad (dřevo, papír, hadry a.p.) 
Vytápíme s ním patrový rodinný domek  v němž jsou dva byty 3+1, včetně ohřevu vody v bojleru na 200 l.  Kotel všechno perfektně zvládne a ještě s ním občas přihříváme vodu do bazénu. Kotel je natolik výkonný, že manžel musel vymyslet jeho vypínání přes el. spínací hodiny, protože v domě bylo stále velké horko. Kotel totiž má  elektrickým ventilátorem odsávaný kouř do komína a pokud ventilátor neběží, je kotel v klidu a udržuje se v něm pouze malý oheň. Jakmile se zapne ventilátor, kotel naběhne do tepelného výkonu a začně topit. V klidu dokáže vydržet i více jak 24 hodin. Na rok spotřebujeme  80 až 100 metráků uhlí. I při zvýšených cenách za uhlí  nás vytápění stojí 10 až 12 tisíc Kč ročně!!! což je nesrovnatelné  s vytápěním na plyn, nebo el. proud.  Další velikou výhodou oproti jiným kotlům na pevná paliva je to, že manžel přikládá v létě jednou za 8 až 10 dnů (na ohřev vody do domácností),  při  současných podzimních teplotách nákládá jednou za 3 až 5 dnů a v zimě, když hodně mrzne nakládá jednou za dva dny!  Z 10 kýblů uhlí, které se průměrně nakládají do zásobníku je pouze jeden popelník popela (v závislosti na kvalitě uhlí).  Z komínu nikdy nevystupuje žádný kouř, pouze bílá pára. Kotel hoří neustále - zapaluje se pouze jednou při uvedení do provozu pomocí 10 ks špejlí. Nevím, do jaké míry jste seznámen s funkcí tohoto kotle - pokud budete mít jakékoliv dotazy k tomuto kotli, rádi Vám je zodpovíme.     Zdravím - Daniela s manželem.

Připojit reakci

Ing. Ferda Mravenec, zahradnický guru (532) - xxx.xxx.153.130 (?), 30.10.2007 9:46
Píšete že spálíte 100 metráků hnědého uhlí a stojí vás to 12000, můžete mi prozradit kde nakupujete uhlí? Taky bych si zašel. Tak levné, aby bylo 120 kč za metrák jsem fakt ještě neviděl, nebo možná už dlouho neviděl.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.130 (?), 30.10.2007 13:17
To jo, až tam pojedete, vemte mi taky 100 metráků. To se za ty prachy vyplatí.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.70 (?), 30.10.2007 21:43

Díky paní danielo za vyčerpávající info. Jinak pro všechny co se ceny uhlí týče - bydlím na mostecku kde doly mám cca 12 km od domu a letos v srpnu jsem platil za ořech I tuším 168 korun za metrák. ořech II bude u nás stát po novém roce cca 140 Kč. Připomínám jen že pokud máte možnost zvolit společnost tak doporučuji uhlí ze Severočeských dolů. Oproti Mostecké uhelné mají lepší kvalitu (sloje) a méně prašnosti a síry. Dál jsem se vás chtěl optat kolik metráků asi protopím v domku  na horách o rozloze 160metrů. Osobně to odhaduji na nějakých 100 metráků. Připojuji i mou mailovou adresu:

david.rubes@chemopetrol.cz

Děkuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.139 (?), 6.11.2007 19:00
Vážená paní Danielo. Jistě mi poradíte Vy, nebo Váš manžel, pokud jde o obsluhu kotelůe Ekoefekt 24, který máme instalován. Dodaná příručka je stručná a nepopisuje všechny funkce. Konkrétně se mi jedná o využití regulace krokování roštu, což je možné i ovládat na panelu v rozsahu 0-6. Máte s tímto své zkušenosti? Dále prosím o radu, jak nejlépe nastavit krokování šroubem, kde toto máme na cca 4-5 otáčkách, ale domnívám se, že kotel často doplňuje uhlí krokováním. Děkuji za Vaše rady. Eduard.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 6.11.2007 20:15

Pane Eduarde, z Vašeho příspěvku jsem nabyl dojem, že máte problém se seřizováním krokování roštu. Bohužel, je to dlouhodobá záležitost, která se opakuje po každé dodávce uhlí - jelikož uhlí má vždy jinou kvalitu. Základní nastavení lze provést podle návodu, který máte k dispozici a pak již jenom křídlovou maticí na krokovacím mechanizmu buď přidáte jednou otáčkou na rychlosti posuvu, nebo uberete. Je nutno sledovat po několika hodinách, jakých teplot dosahují kouřové plyny v závislosti na požadované teplotě topného okruhu (vody v topení). My máme kotel seřízen na 180 až 200°C (teplota kouřových plynů). Velikou roli hraje kvalita uhlí, kde se odráží i to, že Vám bylo třeba uhlí dodáno mokré, nebo, že má uhlí velké množství mouru a pod. Rozdíly jsou i v dodávkách z jednoho dolu. Nezbývá mi proto, než po každé dodávce seřízení upřesnit. Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.11 (?), 30.9.2013 21:38
Dobrý den, chci se optat jestli je k tomuto kotli dobrá akumulační nadrž o objemu 500 l.A jestly je vůbec nutná.Vytapím nezavysle 2 bytove jednotky.
Připojit reakci

Pylorus (56) - xxx.xxx.115.186 (?), 1.10.2013 19:32

K automatu bych obecně AKU nedával. Nemá to příliš smysl - automatu nejvíce vyhovuje stálý odběr tepla - pokud se zvýší odběr, automat častěji přiloží. Pokud nepoužíváte solární předehřev TUV nebo jiný levný zdroj tepla, tak bych aku nedával... 

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 30.10.2007 9:28
Dotace ze SFŽP jsou určeny výhradně pro kotle určené pro spalování biomasy. J.P.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 17:30

Vážený pane Ferdo,asi jste toho ještě neviděl víc! Nebo snad chcete říci, že si vymýšlím??? Abych Vás přesvědčila, tak  jsem  kvůli Vám - (ale i kvůli jiným nevěřícím Tomášům) ofotila doklady z posledních dodávek.  V ceně je dokonce započítáno složení pasem přímo do uhelny, takže na uhlí ani nesáhneme. S uhlím z loňského roku topíme dodnes! Je možné, že v posledních měsících se uhlí zdražilo, ale my jsme si ho koupili včas - mohl jste to udělat také! Je možné, že na jaře bude o něco málo dražší, než loni, ale stále se to nedá srovnávat s topením v Dakonu, nebo dokonce s plynem, nebo elektřinou.    Zdraví  - Daniela.

Obrázky:
Uhlí do kotle Ekoefekt
Uhlí do kotle Ekoefekt
Připojit reakci

J.S. (7285) - xxx.xxx.103.201 (?), 30.10.2007 17:44
Uhlím jsme naštěstí topili je krátce. Přesto mám v živé paměti akce typu - hurá ze školy a před domem byla fůra toho černého (hnědého) no paliva. Ale patřilo to dříve k běžným přípravám na zimu.Dále idyla tepla - a to vše provoněno když se vykouřilo a proprášeno prachem s uhlí a potom z popela. Když to srovnán z topením dřevem, tak jsem rád, že je to minulost. O to více si dovedu představit Vaše výhody/spokojenost při topení v tomto kotli, nehledě ke všem výhodám - např. složení pásem, minimum popela a automatickou obsluhu. Je jasné, že každý nemůže topit dřevem, navíc při součtu všech výdajů (pila, práce,doprava, zpracování a navíc ta automatika je u kusového dřeva na kratší dobu) je to výhodné pro fyzicky zdatné a bydlící poblíž lesa, za předpokladu možnosti si dřevo nadělat - což je hodně levnější. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 18:02
Topení dřevem je také moc pěkné, ale až Vám bude 60, tak už toho také tolik nenasekáte a nepořežete...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.254.190 (?), 13.5.2011 12:53

Zdravím všechny uživatele kotle Ekoefekt. Už ho mám přes 4 roky a kromě prorezlé násypky u hrdla (právě mě to opravili vyříznutím původních a navařením nových plechů) žádné problémy. Jediný problémek mám nyní se zanešenými trubkovnicemi. Přesto, že je pravidelně čistím otáčením spirál, jde to poslední dobou hůř a hůř. Na povrchu trubkovnic je nanešený ztvrdlý popílek a spirálou ho nemohu odstranit. Už jsem přemýšlel, že bych si nechal udělat nějakou speciální škrabku. Máte někdo s tím zkušenost nebo radu?

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.23 (?), 16.8.2011 23:08
Zdravím Vás, mám také ekoefekt a měl jsem stejné problémy. Vyřešil jsem to tím, že jsem si koupil v želeřáství drátěný válcovitý kartáč o průměru 45 a 50 mm nasadil na vrtačku a projel trubkovici až dolů. Můžu říct jen paráda
Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.90 (?), 30.10.2013 8:18

Dobrý den všem, prosím o radu!!! Taktéž mám doma automat Ekoefekt 24, ale mám s ním problém, když si přidává tak začal strašně hučet a vibrovat, že si i sousedi, kteří s námi sdílí jednu zeď stěžují na hluk. Nevíme čím to může být. Kotel pravidelně čistíme a udržujeme. Samozřejmě používáme jedině Oříšek 2 - Ledvice. Prosím poraďte mi. Děkuji 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.171 (?), 31.10.2013 14:18

zdravim to hučeni a vybrace ďela odtahovy ventilator v kominu pravďepodobne jsou zaneseny lopatky jemnym prachem tak je potřeba pokud mate u nej misto a zavedenou flexi rouru tak staci vypnout jistic ventilatoru na ovladacim panelu sundat rouru a ocostit lopatky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.178 (?), 4.9.2013 10:41

Dobrý den, také jsem přemýšlel o koupi tohoto kotle ekoefekt e 24, ale po přečtení těchto recenzí jsem se rozhodl, zůstanu u klasického kotle variant. Ekoefekt má podle mě jen dvě výhody, že není potřeba dřevo a obsluha stačí jedenkrát za den a to je vše. U klasického kotle když pojedu na plnou násypku tak obsluhu provásdím 3 krát za den.

Dále má klasický kotel spostu výhod

-nepotřebuji žádná topná čerpdla, ventilátory (zbytečné plácání elektřinou)        -když vypnou proud mohu topit dál                                                           -mohu spalovat více druhů paliv /uhlí, koks, dřevo, piliny, atd.                -nemusím na kotli nic seřizovat,                                                             - nepotřebuji žádnou elektroinstalaci,                                                       -mohu kdykoliv podle potřeby kotel nechat vyhasnout, a opět v něm zatopit,  vlétě topit uhlím na vodu zbytečná spotřeba uhlí, -nízká pořizovací cena klasického kotle., - nepotřebují řešit poruchy čerpadel a ventilátorů /zbytečné finanční výdaje/

další smůla ekoefektu je že nejmenší síla kotle 24 KW, podle vytápného prostoru stačí klidně i těch 20 KW, což bohužel ekoefekt nevyrábí,  Sice je to splynovací kotel, ale u nás někteří mají také splynovací kotle a z komína se jim čoudí uplně stejně jako u klasického kotle na tuhá paliva.                              

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.59 (?), 4.9.2013 19:34

Dobrý den, co takhle zkusit automatický kotel Varimatik.Letos začnu topit šestou sezonu Varimatikem 15kw, před tím to kotlem jsem měl 10 let dakon 16kw ale už bych neměnil.Obsluha automatu cca 10min denně vybrat pul kýble popelu a dosypat uhlí tot vše.Na některých forech lidé nadávají na tento kotel ale já jsem s ním spokojený.Syn má také Varimatik 20kw bude topit už sedmou sezonu a také plná spokojenost kotle topí bez problému.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.20 (?), 12.3.2014 21:19

No já mám doma automatycky kotel Berski je za pár korun a funguje suprově naklad vytápění dvou patrového RD mám 12 tisíc ročně včetně ohřevu vody mužu jen doporučit nevidím nic na tom kupovat kotel 2x dražší udělá tenhle polský uplně stejnou službu mohu doporučit montovala mi to firma www.topeni-lb.cz taje dováží do čec ha i instaluje kotel 20kw nestoji ani 40 tisic

Připojit reakci

host - xxx.xxx.203.11 (?), 12.3.2014 21:35
Mohu se zeptat kolik jste platil za instalaci? Také uvažuji o této značce.. Jsem z Jablonecka.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.131.140 (?), 5.9.2013 0:14

Tak na tohle vyčerpávající samopřesvědčení pisatele asi nemá smysl nic vysvětlovat ani zdůvodňovat.

Snad jen: komu není rady, tomu není pomoci.

Jen se divím, že dodnes nejezdíte na koni, vodu neberete z potoka a nevaříte doma na ohništi uprostřed obýváku a nechodíte na zahradu mezi kopřivy... To je totiž stejný případ.

Kdo nezkusil, neuvěří. Kromě toho ne všechno, co se na netu dočtete, je objektivní pravda.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.59 (?), 5.9.2013 19:00

Pochopil jsem váš příspěvek na pisatele č.154.178?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.131.140 (?), 7.9.2013 22:51

Ano, pochopil jste naprosto správně... na pisatele 154.178

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.252 (?), 11.9.2013 22:38

Dobrý pane Vaše argumenty jsou opravdu "velmi přesvědčivé", stojí je za zvážení a porovnání účinosti klasických kotlů s účiností cca 50% a Ekoefektu 24 kW - 80 %,já se domnívám, že je zde vidět markatní úspora.Ohledně spotřeby el. energie současných elektronický řízených oběhových čerpadel v dnešní době je na úrovni cca 15 - 20 W , při kvalitním projektu a odborně provedené montáži. Dále při použití čerpadel se Vám zvýší předávaní tepla na topných tělesech = větší konfort v místnostech. A HLAVNĚ NÁKUPNÍ cena paliva,  já jsen letos nakoupil ořech 2 za 2540 Kč /1 t    měsíci červnu 2013. A úplně na závěr roční náklady na vytápění a hřev TUV   cca 14 580 Kč za topnou  , včetně složení do skladu pásem za topnou sezonu a vytápím dům o 300 m2.  Pozdravujte v jeskyni.

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 17:51
.
Obrázky:
Uhlí do kotle Ekoefekt
Uhlí do kotle Ekoefekt
Připojit reakci

Ing. Ferda Mravenec, zahradnický guru (532) - xxx.xxx.214.234 (?), 30.10.2007 18:55
Tak to máte opravdu dobré ceny, my topíme černým uhlím a tam se už léta ceny pohybují přes 300 Kč, takže mne vůbec nenapadlo, že by mohlo být hnědé uhlí tak levné.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.243 (?), 30.9.2012 13:37

Ceník

- ceny jsou s 20 % DPH, ekologickou daní i s dopravou.
Hnědé uhlí - Kostka
343 Kč/q
Hnědé uhlí - Ořech 1
320 Kč/q
Hnědé uhlí - Ořech 2
252 Kč/q
Hnědé uhlí - Mix (1/2 kostka + 1/2 ořech 1)
331 Kč/q
Hnědé uhlí - Mix (1/2 ořech 1 + 1/2 ořech 2)
286 Kč/q
Hnědé uhlí - Mix (1/2 kostka + 1/2 ořech 2)
297 Kč/q
Černé uhlí - Kostka
549 Kč/q
Černé kovařina
588 Kč/q
administrace
LTools Company ART

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.130 (?), 30.10.2007 19:12
Paní Danielo, kde to bydlíte? U nás hnědé přes 230 kč a černé 368 kč za metrák. O koksu raději nemluvím. Taky jsem Vám nevěřil a teď hledím. Omlouvám se.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 19:28

Omlouvat se není třeba - ono to při ceně toho uhlí u Vás opravdu vypadá neuvěřitelně. Bydlíme 4 km od Prahy. Uhlí bereme někdy z Běchovic, někdy z Úžic. Říkal mi ale soused, že letos Běchovice zdražily. Takže na jaře asi opět objednáme z Úžic. Naposledy jsme brali uhlí vloni na jaře. Protože byla mírná zima a občas si také zatopíme kvůli romantice v krbácích, tak jsme spálili tak málo uhlí, že ho máme ještě tak na 4 až 5 měsíců. A kde bydlíte vy? - že nakupujete tak draho, to se mi také skoro nechce věřit. Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.130 (?), 31.10.2007 8:06
Jsem ze severní moravy. Tady nás škubou jak se jim zlíbí. Já mám viadrus u22d. Topím černým uhlím, cca 42 metráků na zimu t.j. cca 16000 jen za uhlí + nějaké dřevo.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 31.10.2007 10:31

To je dost, ale není to zase tak strašné. My se vždycky utěšujeme tím, že bydlení v paneláku přijde o hodně dráž. Naše dcera například bydlí v paneláku 3+1 v Praze a platí měsíčně asi 8.600,- Kč. Takže zaplaťpánbůh, že jsme svými pány a nemůže nám nikdo zdražovat nájemné! - Tak nám aspoň zdražují uhlí. Mohli by s tím zdražováním už přestat!  Zdraví - Daniela.

Připojit reakci

Ing. Ferda Mravenec, zahradnický guru (532) - xxx.xxx.153.130 (?), 31.10.2007 11:10
Já myslím, že po započtení všech nákladů je bydlení v domě mnohem dražší, proto taky bohatí mají domy, a chudí bydlí v nájemních bytech.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 31.10.2007 11:24
Pokud do těch nákladů rozpočítáte i cenu za pořízení domu, tak máte velikou pravdu. Ale to se tak nedá brát. Daniela.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.110 (?), 31.10.2007 11:46
To se právě tak brát musí, protože pak je všechno úplně jinak… Vždycky mě fascinuje manželka, která takto počítá (do auta dává jenom benzín) a tím pádem jezdí za 2 Kč/km a těžko ji vysvětluji, že za míň jak 6 to nejede... a u toho kotle, domu je to obdobné… :-).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.184 (?), 14.7.2008 16:54

Úžice u Sázavy?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.32 (?), 30.10.2007 19:30
Na účtence, kterou zde vystavila paní je datum z června 2006. Teď jsou ceny úplně někde jinde. Kupoval jsem minulý týen mosteckou kostku a stála 261kč za metrák. Tak jsem zvědav čím budeme dále topit. Sám mám Dakon Dor 24 a ten je jenom na uhlí, má tak malou násypku, že dřevem se topit nedá. Asi budu topit zeleným - jenom si musím nějaké nachytat.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 19:39

Mostecká kostka byla vždycky dražší, než hnědý ořech II. Počítáme, že příští rok ořech II  také podraží - čekáme tak na 150,- až 160,-  Sousedi mají stejně veliký dům jako my - ale vytápěný plynem, do bazénu netopí v létě ohřívají vodu pro domácnost a na koupel elektřinou a plyn je ročně stojí kolem 36 tisíc. Tak si říkám, že i kdybychom platili za 100 metráků 20 tisíc ročně, tak je to stále v pohodě.  Daniela.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.2 (?), 30.10.2007 21:14
U nás stál letos hnědý ořech 1q 237,- kč. a to jsme sever. morava. To je pěkná zlodějna, co? Spálíme asi 80 q za zimu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.2 (?), 30.10.2007 21:17
Mohla by jste mě paní Danielo prosím Vás poslat fotku toho kotle? Děkuji. Pavel
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 30.10.2007 21:51
Fotka kotle Ekoefekt 24.     Zdravím - Daniela.
Obrázky:
Kotel Ekoefekt 24
Kotel Ekoefekt 24
Připojit reakci

andy.wise (256) - xxx.xxx.220.253 (?), 31.10.2007 7:50
Dobrý den. Mohu se Vás zeptat, v jaké výšce je přibližně otvor pro plnění násypky na uhlí?
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 31.10.2007 10:19

Dobrý den, u kotle Ekoefekt 24 je možnost si vybrat menší - nižší, nebo větší - vyšší násypku. Vybrali jsme si tu větší, abychom nemuseli často přikládat. U větší násypky je spodní hrana otvoru 140cm nad zemí a horní hrana 160 cm. Ono to na té fotce vypadá strašně ohromě a také to vypadá, že je to dost vysoko, ale i já (slabá žena)  občas přikládám celkem bez problémů.  Daniela.

Připojit reakci

andy.wise (256) - xxx.xxx.220.253 (?), 31.10.2007 10:51
Díky za odpověď, vidím, že to máte nastudované ;).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.2 (?), 1.11.2007 19:23
Děkuji za fotku p. Danielo. Mějte se. Pavel
Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.112 (?), 6.11.2007 19:11
Mohu jen potvrdit, kotel Ekoefekt využívám třetí sezonu a musel jsem taky přistoupit na regulaci el. spínače, v domě bylo jak v sauně, souhlasím i s tím, že sezona mne vyjde na 12 tis. Kč, kupuji hnědé uhlí, letos vycházelo cca 200,- Kč za metrák a to jsem ještě dostal zpět za předchozí sezonu 7 % z částky, kterou jsem za uhlí vydal. Taky jsem si pořídil tu větší násypku a v podstatě se věnuji kotli jen jednou denně a to ráno, kdy vysypu z popelníka půl kbelíka popela. Ohříváme i TUV, dokud bude uhlí takto levné ničím jiným topit nebudu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.90 (?), 23.11.2007 0:10

Dobrý den, letos jsem uvedl do provozu Ekoefekt 48 je o trochu většín než ty vaše ale princip je stejný. Je pravda, že dům který vytápím je také poněkud větší, proto ten výkon. Kotel mám spojený s akumulační nádrží 2000litrů. Mám sice pomalejší náběh topení ale větší doběh, tak asi 24hod po vyhasnutí kotle. Kotel běží zatím asi měsíc, nemám ještě namontovanou regulaci. Trojcestný ventil tj. teplotu topné vody zatím řídím ručně, okruh kottel nádrž hlídá Landomat. Trochu jsem zklamán ze dvou věcí a) kotel vydrží na plnou náplň max 30 hodin, ale asi to bude tím,že jede stále naplno až do chvíle natopení nádrže,  b) v násypce se mi uhlí "potí" a lepí na stěny, když otvírám víko tak z něj kape voda, už se vám to stalo??? Uhlí je od září v suchém skladu, voda z něj rozhodně neteče, ale jestli je vlhké to nevím, nemám žádné zkušenosti. Teplotu vratné vody hlídá Landomat  72-78st. Kotel je vodo i vzducho-těsný. Také mám problém udržet teplotu spalin ta často jde až na 250st. Návod od výrobce je trochu chudý. Je možné že by byl kotel po ěé dnech provozu zanesen??? Jo a uhlí jsem koncem září koupil za 168kč/metrák + dovoz - Mladoboleslavsko.

Díky za vaše zkušenosti Jindra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.70 (?), 23.11.2007 16:00

Pane Jindro, pokud se vám uhlí potí v přikládací šachtě tak se jedná o uhlí které obsahuje více než předepsaných 28% vody. Doporučil bych vám se obrátit na dodavatele který vám uhlí dovezl a zjistit kde uhlí skladují. Pokud by bylo vše ok tak se obrátit na společnost která uhlí těží a přes ně jej vyreklamovat. Pokud berete uhlí s Mostecké uhelné, mám kontakt na kvalitáře této společnosi který si pro vzorek přijede a po výsledku s výzkumáku pak většinou část pěněz vrátí. Jinak bych bral uhlí ze Severočeských dolů s lokality Bílina která má velmi kvalitní uhlí s minimem popela, síry a dehtu. V současné době stojí cca 140 koru za metrák. Já se právě rozhoduji který automat si koupím. vybírám mezi Ekoefektem a Varimatikem. Pokud má někdo Varimatik rád přivítám info do diskuse. Díky. David.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.90 (?), 23.11.2007 16:54

Díky za radu já jen vím že to uhlí je "Ledvické". Pokud spadají Ledvice pod Mosteckou budu vděčný za kontakt na kvalitáře. Dnes jsem mluvil se známím a ten prohlásil, že je to poměrně běžný jev, tedy to lepení a dehtování v násypce. Dnes jsem naložl jen trochu a odshora hromady, zítra budu chytřejší. Dal jsem také trochu stranou a nechám ho proschnout. Dalších 50 kubíků přijede 28.11. a ty jsou od jiného dodavatele. Je to asi spolu s prací daň za levnější topení. Jinak kotel je opravdu fajn, a zatím jde spolehlivě. Je o něco předimenzovaný ale vzhledem k Aku nádrži to mohu jen doporučit. Druhý kotel mám Atmos GS 32, dřevem topit mi příjde příjemnější ale obsluha je podstatně náročnější. Atmos je výkonově akorát k objektu a ve spojení s  aku nádrži má trochu problém s počátečním náběhem. S pozdravem Jindra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.90 (?), 23.11.2007 17:18
Ještě na jednu věc chci upozornit, u těchto kotlů a to mám ověřeno může být problém ventilátor, trochu dělá hluk. Elektromotor ventilátoru je na silenblokách ale ventilátor je připevněn pouze přes těsnění ke komínovému tělesu a hluk se může přenášet komínovým tělesem po domě, hlavně je problém u starších domů kde je klasicky vyzděný komín  s vložkou. Já mám sice kotel umístěn ve vedlejší budově, samostatné tělesokomínu, ale díky společné  zdi vím, že kotel běží. Nechci strašit, je to opravdu málo, ale je! Když mne kominíci  upozorňovali předem, já se smál. Jindra
Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.70 (?), 23.11.2007 18:40

Ledvická úpravna patří Severočeským dolům a.s. Ale co mám od kolegy který má Ekoefekta 4 roky, tak ledvické uhlí je kvalitnější ale je bohužel méně výhřevné než 2 ořech od mostecké uhelné.Prý je lepší si ho namíchat 50/50 s ledvickým a je plná spokojenost. Už jem se byl na Ekoefekta podívat, výrobnu mám 10 minut pěšky od zaměstnání a co mi říkal technik tak ty vibrace do komína už mají vylepšené a odsraněné tak uvidím. Topení mě čeká příští rok a už se na to těším až budu přikládat jen jednou denně a né každý 3/4 hoiny. David

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.189 (?), 28.1.2009 12:43

Dobrý den měl jsem stejný problem jediné východisko je oběhové kolo vycentrovat.Nabrousil jsem drát z jízdního kola je to trochu tvrdší ocel ale vemte co máte po ruce, spusťte ventylátor a pomalu se přibližujte ke hřídeli ventylátoru až se začne v jednom místě dotýkat.Pak ventylátor rozeberte a přímo proti bodu označení hledejte zbytek Al odlitku pokud nic nenajdete, trochu pilníkem sražte na tloušťce materiálu na konci ale opravdu trochu na té lopatce která je nejvíce středu označení, pak pouze 1/3 na lopatce před a za a složte ventilátor, mě se to povedlo na poprve a nevím že ventylátor mám, hodně štěstí, Jarin5.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.142 (?), 31.12.2010 11:54

Dobrý den, také se mi to v násypce pořád potilo. Do té doby než jsem přešel na způsob topení tak, že na kotli udržuji teplotu něco přes osmdesát a do systému pouštím 4cestným ventilem jen neco kolem padesáti stupnů. Podle mrazů venku. Kotel se mi přestal potit a celkově spálím za den 5 kýblů uhlí. Ořívám 160 lt bojler a byt o rozloze 170m2.V bytě udržuji teplotu kolem 19 stupnů

Připojit reakci

host - xxx.xxx.95.38 (?), 7.1.2011 22:25

Dobrý den,

kotel mám již pět let, mám regulaci atd. občas se stává, že se kotel přetopí, nemáte s tím zkušenosti, čím by to mohlo být. Kotel se normálně natopí a následně vyleze teplota přes 9O st. Stává se to jednou za čas a nemůžu přijít na to proč. Jinak teplotu kotle mám nastavenou jenom na 65 st.

Děkuji za radu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.198 (?), 24.1.2011 18:41
Dobrý den mám kotel E 24 již 6 let a přetopení záleží na délce kroku, kvalitě uhlí a regulaci. V současné době má uhlí ledvické málo popela a tak déle dohořívá. Je také vhodné neuzavírat úplně 4 cestný ventil, aby tepelný dojezd kotle nepřetopil kotlový okruh. Také se mi osvědčilo topit pouze na 65 st C a potom se mi kotel přehřívá na max 80 st. Jinak bez problémů. Nově se mi také osvědčil krk pod násypku, nerosí se mi uhlí v násypce. Karel
Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.193 (?), 1.2.2011 21:55

Dobrý den pane Karle,

můžete mi, prosím, přiblížit pojem "krk pod násypku"? Mám Varimatika a rovněž se mi v něm potí uhlí a tak přijmu každou radu. Díky Pepa

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.59 (?), 3.2.2011 11:49

Dobrý den Pepo, mám taky Varimatika 15kw a potila se mi také násypka tak jsem do ní vyvrtal 5díru a snažím se aby byla násypka byla stále plná a topím už třetí zimu a násypka je stále suchá, denně deset minut u kotle nasypu uhlí vyberu popel a naprostá spokojenost, před tím jsem topil dakonem a už bych neměnil.Rubeš st.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.171.93 (?), 2.4.2011 22:03
Dobrý den pane Rubeši, chtěl jsem se zeptat jestli jak velkou plochy 15 kw varimatikem vytápíte? do teď jsme topili viadrusem 4 článkem, který má max výkon 22 kw na koks. a bez problémů to stačilo. to se topilo tak na 60 stuňů a ne celý den. a bez problémů to stačilo. váhám jestli koupit 15 kw nebo 20 kw. 15kw má lepší poměr spotřeby na uhlí na výkon. Tak nevím navíc řeším ekoefekt vs. varimatik. díky za informace. J. Horváth
Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.59 (?), 4.4.2011 18:35

Dobrý den pane Horvath, jak velkou plochu vytápím vám z hlavy neřeknu, ale jestli vam mužu poradit,  tak bych si zase vzal Varimatik, ale 20kw syn má V20kw a tento kotel má obsah vody v kotli 85litru kdežto V15kw má jenom 50litru, tak že V15 je častější natápění.Kotlem topím už třetí sezonu a bez problemu a to ještě máme kombinovaný bojler 160l, taky jsem při rozhodování jaký kotel koupit porovnával spotřebu protože syn už kotel měl.Myslím si, že spotřeba je těchto dvou kotlu srovnatelná zhruba 50 metráku za sezonu ale komfort topení srovnatelný s topením plynem ale za třetinovou cenu, jednou denně ke kotli na deset minut vybrat popel a dosypat kotel, jednou za měsíc vyčistit turbolátory práce na 15 minut a naprostá spokojenost žádný problém za ty tři topné sezony.S pozdravem Rubeš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.49.51 (?), 14.3.2011 18:27

mám kotel ekoefekt 24 kw jsem s ním spokojen ale ten hlučný ventilátor už jsem 2x měnil ložiska ale je to děs, Nyní se prý prodává se scela novým ventilátorem. Nevím jak vypadá a kolik stojí poraďte

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 23.11.2007 23:21

Pane Jindro, to, že se v násypce  uhlí  "potí"  a lepí na stěny,  se nám stávalo také a to i tehdy, když bylo uhlí kvalitní a suché. Většinou bereme z Bíliny.  Na radu výrobce pomohlo to, že jsem provrtal do stropu násypky vrtákem  5 mm otvor, kterým do násypníku mírně proudí vzduch a strhává tak vodní páry do ohniště. Pokud to neuděláte, tak Vám za 3 až 4 roky prorezne násypník a budete ho muset měnit.  Já i v zimě nakládám jednou za dva, někdy i za tři dny. Vyřešil jsem to ale tak, že kotel mám pověšený na el. hodinách a běží jen ráno, v poledne a večer. Před tím jsem také nakládal každý den a protopil jsem jednou tolik.  Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.90 (?), 26.11.2007 20:53
Dík panu Vladimírovi za reakci. To s dírkou mne napadlo ale měl jsem obavu, že si kotel bude přisávat vzduch. Naposled jsem použil předsušené uhlí(hrůza sušit uhlí,ale chtěl jsem mít jistotu) a pocení a lepení bylo pryč. Bohužel jen do chvíle kdy jsem kotel ještě s trochou paliva odstavil, díky počasí a aku nádrži jsem na  24 hod. , poté když jsem chtěl kotel zapnout a zkontroloval násypku z víka opět tekla voda a uhlí mokré ale kupodivu se nelepilo.Naštval jsem se zabouchnul víko a zapálil atmosena dřevo.Další den celkem tedz po 48 hodinách jsem ekoefekt zapnul jen aby se odvětral dým z násypky a kotel se po pár minutách normálně rozhořel! V kotelně mám pomněrně chladno je mimo objekt a tak mne napadlo násypku zabalit do nějaké samozřejmě nehořlavé izolace, kvůli snížení kondenzace. Zkoušel to někdo? s pozdravem Jindra
Připojit reakci

J.S. (7285) - xxx.xxx.103.201 (?), 26.11.2007 22:00
I když tento kotel nemáme a jen jsem jej viděl, tak jsou obě možnosti rozumné. Na chladnějších stěnách dochází k rosení a dehtování a to je to, co se drží v násypníku - kdyby to trochu odvětrávalo, tak se celkem nemá co rosit. Řešil bych to nastavitelným otvorem, který by šlo otevřít na max., a dle stavu i pokusů by byla možnost různě přivírat a trefit tu správnou polohu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.90 (?), 26.11.2007 22:38
Požádal jsem výrobce o vyjádření, obávám se přisávání vzduchu do nádypky pod víkem je těsnění (podhuštěná duše) a výrobce poukazuje na nutnou těsnost kotle jako na podmínku správné funkce. Jindra
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 26.11.2007 23:05
Pane Jindro, my už s tím provrtaným násypníkem jedeme druhým rokem a úplně v pohodě. Poradil nám to přímo výrobce.  Vladimír.
Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 27.11.2007 18:06

Dík, to není nedůvěra, tu dírku 5mm jste vyvrtal ve víku nebo kde? Od výrobce jsem dostal pouze telefon  na pana Malinu - řešitele provozních problémů. Ve vrtačce už je vrták a jen počkám na vaši odpověď. Dík Jindra. Ještě mi napadlo já mám Eko 48 myslím, že vy Eko 24 nemám vyvrtat 10mm... smích.

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 27.11.2007 19:53

Otvor mám vyvrtaný ve stropě násypky asi 5 cm od víka mezi klouby.  Napíši Vám tady spojení na pana Mulera  602 482 286, který nám kotel nainstaloval a zabývá se jejich prodejem i údržbou. On nám vyvrtání otvoru poradil také. Stejně jako vy jsme sháněli informace na více místech....   Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 30.11.2007 23:11

Pane Vladimír, otvor jsem vyvrtal a dobrý. Pokud kotel hoří je to dobré, pokud kotel dosáhne nastavené teploty a  vypne se, ventilátor neběží a problém zůstává, uhlí je teď, ale  pouze vlhké a po chvíli od opětovného zapálení je vše zas OK. Děkuji za radu. Ještě se chci zeptat ventilátor vás hlukem netrápí??? s pozdravem Jindra

Připojit reakci

Automatický kotel Ekoefekt 24 - hluk ventilátoru

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 1.12.2007 1:21

Hluk  ventilátoru je způsobený usazováním kouřových splodin na lopatkách ventilátoru. Je nutné ho aspoň jednou za půl roku rozebrat a vyčistit. Zanesený ventilátor se projevuje různými pazvuky hlavně při jeho roztáčení, nebo při jeho zastavování. Podle těchto pazvuků vždycky poznáte, kdy je už nutné další vyčištění.  Povolíte asi osm matek (počet teď nevím přesně) od víka ventilátoru a ventilátor s lopatkovým kolem vytáhnete z ventilátorové skříně. Seškrabete z lopatek saze, dočístíte drátěným kartáčem a ventilátor nasadíte zpět. Zašroubujete zpět matky a s citem dotáhnete. Je to jednoduché a určitě Vám to pomůže odstranit hluk. Zároveň zkuste vyčistit i trubku připojení kotle ke komínu, aby tah do komínu i v klidovém stavu kotle byl co největší.  Také je nutné občas  odstraňovat saze z  kouřových cest v kotli - protahováním šroubovicových pásků a samozřejmě vybírat i saze z bočních dvířek kotle - to asi víte?  Kdyby Vám to nebylo jasné, tak bych Vám to zítra vyfotil.   Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.70 (?), 1.12.2007 8:47
Jak často čistíte násypku? Kolega má kotel cca 5 let a po každé sezoně jej demontuje, vyčistí a natře ochranou barvou a má klid. Často prý dojde k prohoření násypky a je nutné ji vyměnit. Jak to praktikujete vy? David
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 1.12.2007 9:38

Násypku  neřeším od té doby, co ji mám provrtanou. Dřív než  k prohoření násypky by došlo ke korozi, které jsem zabránil právě tím provrtáním otvoru.  Vladimír.

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 1.12.2007 12:52

Na ventilátor se mrknu, a zkontoluji, ale vzhledem k tomu, že kotel používám měsíc asi bude problém jinde, myslím, že při výrobě se příliš nezatěžují nějakým vyvažováním kola ventilátoru. Kominíci z firmy kominsos prohlašovali, že si na hluk stěžují všichni. Něco časem vymyslím, mám štěstí, že komín je samostatný a s hlavní budovou není přímo spojen. Kotel jinak čistím pravidelně 1x týdně přesně jak jste popsal. Až bude chvíle obalím tu násypku asi orsilem, který zbyl ze stavby a dám vědět. Jinak ještě jednou dík, panu Vladimírovi. Není nad krásnou dírku... smích

Jindra 

Připojit reakci

J.S. (7285) - xxx.xxx.103.201 (?), 1.12.2007 13:11
Bylo by dobré ty zkušenosti/problémy poslat do firmy, aby si další zákazníci mohli koupit za celkem pěkný balík už hotový výrobek a nemuseli něco dodělávat za výrobce, který předpokládám určitě provedl zkušební provoz kotlů, než je dal do prodeje.    
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 1.12.2007 19:49

Tady je z praxe vidět, že i jedna malá dírka může vyřešit mnohé... Jinak všechny své poznatky jsem předal  výrobci, ten však nereagoval - mrtvý brouk. Asi si myslí, že takovou dírku si každý umí udělat sám! Jinak s provozem nemám sebemenší problémy. Ani ventilátor mi nedělá hluk. Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 2.12.2007 10:43

Souhlasím s panem Vladimírem, výrobci jsem vysvětlil problém, a požádal o radu v odpovědi jsem dostal telefon na pana X, těď si nevzpomínám na jméno, ale tomu se mi nepodařilo týden dovolat. Je to smutné, výrobek je v principu dobrý, ale ty detaily a podpora nic moc. Při této diskusi jsem si vzpomněl na 80sátá léta když si ve Světu motorů majitelé moderního vozu Š105-120 radili jak dodělat svou škodovku. Tehdá se škodovce říkalo DODOSA (dodělej doma sam). Stále vzpomínám jak jeden domácí šikula vymyslel do té zadní trubky za motorem stočit koberec a tím odstranil rezonance trubkou způsobené!!! Připadal jsem si nyní podobně. Nadruhou stranu, ta radost z překonání překážky, má něco do sebe..smích. Pokud si připomenu cenu která je u mé 48 asi 90tisíc smích mne přechází. Zdravím všechny Jindra

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 2.12.2007 20:47

Na jedné straně máte pravdu, že za takové peníze by člověk měl dostat perfektní výrobek. Ale všude se něco najde - nejen u kotlů a toto jsou podle mě úplné prkotiny. Na druhé straně si říkám, že za těch 5 let provozu tohoto kotle se mi ty peníze, které jsme do toho dali, již dvakrát vrátily. S hrůzou vzpomínám, jak jsem 4 x za 24 hodin přikládal do Dakonu a kolik mě stálo uhlí na jednu topnou sezonu. Takže dnes bych volil opět jen tento kotel a ničeho nelituji - to je pro ty, kteří se rozmýšlejí, zda ho koupit, či ne. Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.68 (?), 3.12.2007 8:00

Zdravím všechny "ekokotlaře", kotel mám týden, kdo má zkušenost  z cyklovačem resp. nastavením od c0 do c6? Jarda.

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 3.12.2007 18:24
Jardo, kotel ekoefekt provozujeme přes pět roků, ale nemáme na něm žádný cyklovač. Upřesněte prosím, o co konkrétně se jedná?   Vladimír.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.68 (?), 4.12.2007 13:11

Zdravím, Vladimíre!

máme kotel přesně týden, a cyklovač je zřejmě novinka, o které není zmínka ani v návodu. Znamená to, že kromě seřízení kroku otáčení roštu, lze ještě nastavit dobu, kdy rošt při sepnutém ventilátoru stojí. V ovládací skřínce se pomocí tlačítka mohou nastavit hodnoty uvedené pod značkou "c0-c6" což znamená prodlevu:

např. c0 - rošt se stále otáčí podle ventilátoru

c1 - 1x15 sec    = otáčka a 15 sec stojí; c2= 2x15sec = otáčka a 30sec stojí, podobně u ostatních.

Jediné, co jsem zjistil, že čím menší prodleva, tím vyšší výkon, což ne vždy potřebuji a každá zkušenost či rada je dobrá!
Jarda

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 4.12.2007 15:50

Jardo, nezoufejte! Jedná se o úplně nový typ kotle, který já neznám. U pohybu roštu my máme krokovací mechanismus, který se seřizuje křídlovou matkou. Zásada je - seřídit kotel při roztopení tak, aby teplota kouřových plynů se pohybovala kolem 180 °C, při teplotě vody 90°C a to bez vytápění radiátorů. Tato teplota by se měla bez větších výkyvů udržet po dobu minimálně 30 minut. Pokud je teplota vyšší, uberte na pohybu roštu, pokud je nižší, naopak přidejte. Na tomto nastavení je závislá spotřeba uhlí. Pomůckou je kontrola délky kroku roštu, který by měl být na každý cyklus asi 3 až 4 mm.  Pohyb roštu kontroluji kulatým otvorem u krokovacího mechanismu. Při nové dodávce uhlí budete muset pravděpodobně krokování upravit, v závislosti na kvalitě uhlí. Doufám, že Vám to pomůže. Po první topné sezoně získáte takové zkušenosti, že budete moci dělat  "instruktora topičů"...   Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.68 (?), 6.12.2007 10:48

Dobrý den Vladimíre,

děkuji za informaci ke krokování, zcela jistě to znáte, u každé podobné věci se snažím, aby sloužila maximálně výhodně a proto sháním tyto rady. Nicméně otazník nad cyklovačem zůstává a budu dále pátrat.

Zdravím, Jarda

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 6.12.2007 23:44

Zdravím, jak jsem již psal mám Eko 48, je na něm také časovač s nápisem "doba vypnutí v s.", a pod česovačem je přepínač VYP - Zap. Přesně jak říkáte, motorek posunovače je v chodu s přestávkami , které nastavíte. Já s tím řídím výkon kotle. Pan Vladimír dobře popsal úpravu - vyvrtáním dírky v násypce - doporučuji. Přesto se mi uhlí v násypce trochu spotí, ale jen když je kotel vypnutý, nebo neběží ventilátor. Také již jsem mněl problém při dohoření kotle, včes jsem nenaplnil násypku a kotel pěkně bouchnul a víko nadskočilo. Jinak to je zatím dobré. Jindra 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.68 (?), 7.12.2007 7:44

Zdravím pány Jindru a Vladimíra,

nejprve k panu Jindrovi, docela by mne zajímaly bližší podrobnosti s nastavením cyklovače, protože strohé údaje mi poskytl technolog EKOEFEKTU p. Malina. Na jeho radu jsem jednu noc nastavil cyklování na hodnotu "c5" což je prodleva 75 sec a spolklo to téměř celou násypku?! Údajně optimální nastavení je "c2".

Pane Vladimíre, nejprve k otvoru v násypce, zcela jistě to má účinnek, ale nevím zda vrtat v záruční době?!

Jarda

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 8.12.2007 13:53

Pana Malinu se mi nepodařilo zavolat, prostě to nebral chtěl jsem se zeptat na tu dírku, pak jsem jí vyfiknul, záruka nezáruka. Jeho názor by mne stejně zajímal. Na časovači nemám s2,S5 já tam mám přímo počet s. vypnutí 40,60,85 a mezi tím jen čárky, 60 je uprostřed. Zacházím s tím podle momentální potřeby anergie , podle toho jak dlouho tu nebudu., prostě citem. Mám pocit že čím delší prodlevu nastavím tím víc palivo vyhoří-je lépe využité a je menší spotřeba. ale pozor je pravda, že já mám kotel o cca 40% silnější než je ztráta domu a přebytek mohu vždy odvést do aku nádoby. Je to vše opravdu o skušenosti kterou sám také získávám. pozdrav všem topičům Jindra    

Připojit reakci

host - xxx.xxx.77.191 (?), 6.1.2008 12:59
Když máte kotel v záruce, tak na vhodném místě strčte pod víko na tu duši 5mm trubičku a díru nebudete muset vrtat, ne? Kotel nemám, takže nevím, jak je to přesně konstruované, ale je-li tam podhuštěná cykloduše, asi by to šlo, že? Petr
Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 9.12.2007 22:20

Dobrý den jardo. Seřízeni kotle tehnikem z Ekoefektu.c-0 (motor je v provozu pořád) dávku uhlí seřídit dle jeho kvality na šroubu pohonu. Jinak si myslým, že je lepší když kotel jede na maximum (po natopení ho vypne termostat).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.22 (?), 27.12.2007 17:22

Dobrý den. Už začínám být zoufalý, abych správně nastavil kotel. Hraju si s posunem roštu (křídlová matice) krokování, když už se podaří nějaký rozumný výkon, tak ale spotřeba je více jak dvounásobná. Myslíte že je opravdu lepší zvýšit výkon na maximum a kotel, tím že se bude častěji vypínat, tak ušetří palivo? Dnes mám nastaven cyklovač na 6, což je největší prodleva. Potřeboval jsem dosáhnout tot, aby násypka vydržela alespoň 24 hodin. Mám 4 csetný ventil, řízený servem (které je v podtatě zbytečné) může mít nejaký pozitivní vliv snížení spíše ozavření vody do radiátorů?

Díky moc

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 28.12.2007 23:04

Zítra Vám Změřím nastavení na mém kotli (matice na pohonu). Měl jsem nastavenou hodnotu C 0 (cyklovač). Po nové dodávce uhlí, které je skoro velikosti ořechu 1, jsem na cyklovači nastavil c 1. a je pohoda. Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 29.12.2007 11:08

Dobrý den. Ráno jsem změřil nastavení mého kotle. Mezera mezi dorazem a křídlovou maticí je 36.5 mm. Měřil jsem to posuvným měřítkem(šuplerou) - jinak závit nad kontramatkou u křídlové matice 4 mm. Nastavení cyklovače c0, při větším uhlí c 1. Doufám, že Vám to pomůže. Aleš

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 29.12.2007 11:59

Souhlasím s panem Alešem, začátečníkům to jistě alespoň trochu pomůže. Přesně toto nastavení však nelze považovat za všeobecně platné, jelikož optimální provoz kotle je závislý na dalších faktorech, které ovlivňují jeho provoz.  Jedná se hlavně o kvalitu uhlí (včetně jeho vlhkosti) a o tah komínu. Chce to jen zkoušet, zkoušet - upřesňovat nastavení  a mít velikou trpělivost.  Zdravím - Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 29.12.2007 20:24

Dobrý den. Máte úplnou pravdu. Chtěl jsem jenom přibližně popsat nastavení kotle. Aleš

Připojit reakci

Seřízení výkonu kotle Ekoefekt 24

host - xxx.xxx.22.68 (?), 4.1.2008 8:46

Dobrý den, po delší odmlce si dovolím příspěvek k seřízení EKA 24, který provozuji zhruba měsíc a půl. Mám kotel s menší násypkou, do které se plně vejde cca 80 kg uhlí (ořech 2). Z mých poznámek, které jsem dělal při různých režimech (délka kroku + délka cyklu) mi zatím vychází optimální nastavení kroku cca 2, 9-3mm (na tlouštku plátku dřevěného metru) a cyklovač nastaven na c2 (20sec pausa). Horní hranice teploty při které termostat vypíná je cca 75 st.. Teplotu vody do topného systému nastavuji ručně na 4cest. ventilu přes den 3, 5-4,5 stupnice (40-50 st.) a na noc stahuji na 2, 5-3 (30-35 st.). Zkoušky jsem prováděl s nastavením cyklovače od c6 do c2 a současně s úpravou kroku. Při tomto nastavení dosahuji v domě (tři podlaží) teplotu v patře (siporexové panely) cca 24-25 st. Podle mé statistiky při stejném kroku roštu se spotřeba paliva zvyšuje s délkou cyklu. Doba náběhu topení do vypnutí ventilátoru je až téměř dvojnásobná než doba klidu, neboli kotel déle topí! Zatím spotřebuji násypku při výše uvedeném nastavení za cca 24-32 hod podle venkovní teploty. Podotýkám, že jsem zatím nezkoušel varianty s c0 a c1! Zdravím, Jarda.

Připojit reakci

Chod kotle Eko24 při současných venkov. teplotách

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 4.1.2008 10:06

Pane Jardo, máme podobně seřízený chod kotle jaky vy. Nemáme u kotle cyklovač a máme ho proto zapojený přes el. spínací hodiny, takže celou noc je mimo provoz. Ušetří se tím dost uhlí. V součřasné době při venkovní teplotě do - 4°C přikládám asi jednou za 50 hodin kolem 70 až 90 ti kg uhlí. Máme ale zvýšenou násypku. Vladimír.

Připojit reakci

Seřízení výkonu kotle Ekoefekt 24

host - xxx.xxx.109.221 (?), 2.1.2012 8:39

Dobrý den, máme kotel Ekoefekt 24,můžete nám někdo poradit na jakou hodnotu nastavit cyklovač c0-c6.A ještě jedna otázka: když mám pokojový termostat(v obýváku)na noc nastavený na 18 stupňů a teplota v místnosti je 21 stupňů, přesto se kotel v průběhu noci spustí a radiátory začnou hřát.Když se jdu podívat na termostat kolik je na něm teplota, tak tam je třeba 20 stupňů a přesto topí i když by měl být v klidu.předem děkuji za rady.Smile

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.87 (?), 23.1.2008 14:15

Dobrý den paní Danielo, chtěla bych se zeptat o jakém výkonu jse měli zmiňovaný kotel dakon a kolik uhlí jste spálili za topnou sezonu v tomto kotli? děkuji Anna

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 23.1.2008 20:06

Dobrý den Anno, kotel Dakon jsme měli jen dva dny (byl v domě, který jsme koupili). Hned jak jsme zjistili, že teče, koupili jsme kotel  Ekoefekt 24. S Dakonem téměř žádné zkušenosti nemáme, jen to, že jsme přikládali 4 x za 24 hodin a to bylo neúnosné.  Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.87 (?), 24.1.2008 13:15

Dobrý den paní Danielo. Děkuji za Vaší odpověď. Myslela jsem, že si podle výkonu bývalého vašeho kotle porovnám spotřebu naší. Máme dor 32. Vytápíme 3x 3+1 (300m2). RD má litinu 30 let. V poslední době jsme nějaké radiatory vyměnily a také přidali panely pro přístavbu k domu. Také jsme přidali čerpadlo. Spálíme za topnou sezonu 80-100q hnědého uhlí ořech. Cena celkem 26 000 Kč. Topíme nepřetržite pokud je venku méně jak 10 st. Čistíme 1x týdně, přikládáme 3-4x za 24 h. Jde mi hlavně o finanční stránku. Pokud by investice do nového kotle byla 90 000tis. a spotřeba by klesla na polovinu tak se mi to za těch 5 let vrátí. To by bylo fajn. Teď je ale otázka, jestli by nám stačil Ekoefekt 24? Pak je 48 a to se mi zdá celkem dost. To by asi pořizovací i provozní náklady byly vyšší? Děkuji a zdravím Anna.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.34 (?), 18.9.2013 23:57

Kotel Ekoefekt 24 mám v provozu 7let a nedám na něj dopustit. Vytápím patrový kamenný dům asi 80m2 obytné plochy a ohřívám vodu na mytí ve 200 l bojleru pro 4 osoby. Za loňskou tuhou zimu 2012/13 a celoroční teplou vodu jsem spotřeboval asi 80q ořechu2.
Topení jsem doplnil ekvitermní regulací (regulace teploty vody v radiátorech podle venkovní teploty) s hlídáním teploty vratné vody do kotle na 65°C (ochrana kotle proti korozi) a také pokojovým termostatem s časováním útlumu. Oběh malého okruhu kotlové vody (80°C) zajišťuje malé čerpadlo, oběh topné vody větší čerpadlo a čtyřcestný ventil řízený ekvitermním regulátorem míchá kotlovou vodu (80°) se zpětnou vodou z radiátorů na teplotu podle venkovní zimy tj. 30 až 80°C.  
Klapku na výstupu do ventilátoru mám otevřenou asi na 30%, aby přirozený tah komína neochlazoval kotel a také nedocházelo k nedokonalému a neekonomickému hoření v době kdy ventilátor a podavač není v chodu. Velikost kroku podavače seřizuji po nové dodávce uhlí a to tak, aby teplota spalin při teplém kotli (min.65°C) a po 10 minutách nepřetržitého chodu hoření byla teplota spalin okolo 180 – 200°C. Po každém pootočení křídlové matky o ½ otáčky znovu vyčkám 10 minut chodu na výsledek. U mého provedení není zabudován jakýsi cyklovač zmiňovaný v některých příspěvcích.
Kotel mám v chodu i v letním období na ohřev vody. Snížím kotlovou teplotu na 65° a s vypnutými oběhovými čerpadly ohřívám bojler, protože jsem si ho nechal připojit i jako samotížný provoz. 
Když jsem měl dům jako rekreační chalupu naplnil jsem násypku, na el.přívod jsem dal spínací hodiny na 2x po ½ hodině za den. Po týdnu jsem přijel a kotel byl nahřátý na 65°a spotřeba byla asi 1 kbelík. Jindy po 2 dnech v úplně vypnutém stavu se po zapnutí rozhořel i po dvou dnech.

Jediným záporem se mi jeví značné orosení násypky, které časem dělá až dehtový povlak na víku a stěnách a jeho občasné čištění (měsíčně) je blbá práce. Nutné je také hlídat, aby tlak v těsnící duši víka nebyl velký ani malý. Oba stavy mohou zapříčinit trvalý přístup vzduchu do násypky a prohoření uhlí do prostoru násypky.
Upozorňuji, že nejsem naprosto nijak spojen s výrobce, či obchodem s kotli, ale je mi líto, když si přečtu jaké potíže s kotlem někdo má a přitom já jsem „happy“.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.34 (?), 19.9.2013 0:04

Když už jsem to odeslal, uviděl jsem že jsem napsal "obchodem s kotli" tak tedy rychle oprava "kotly"

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.9 (?), 19.9.2013 7:47

Principielním problémem je rosení násypky, dehet v zásobníku a pak koroze víka + násypky. Když se s tím naučíte žít, je to dobré. Sán jsem těch kotlů několik zapojoval (elektroinstalaci), jejich majitelé je použíají dodnes. Výhodou oproti retortě je blbuvzdornost na palivo (kotel spálí v pohodě i nehořlavé uhlí) a není vůbec náchylný na seřízení. Pokud špatně nastavíte retortu, tak vám dřív nebo později zhasne, a pak se dějí věci - většinou to odnese dodavatel uhlí...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.242 (?), 17.1.2009 9:48

Mám ekoefekt 4 roky a mužu potvrdit že paní má pravdu neznamená že když koupla 100q tak že je protopíte takže logicky počítáte to co jste skutečně protopily a né to co jste koupily.Já mám spíš jinej problem pomalu se natápí voda v kotly, krokování mam podle mě nastavený dobře,  zvedá se.spotřeba uhlí ale tento problem se ukázl letos jinak si nemohu stěžovat ale i přesto jsem spokojen a nedá se to porovnat s topením na plyn nebo elekt. Pokud máte skušenost stímto jevem rád se nechám poradit učenej s nebe nespad a každýmu kdo se teprv rozhoduje můžu vřele doporučit ekoefekt. Cena není zrovna malá ale za 4 roky provozu je zaplacen. Zavěrem : kotel musí navrhnot někdo kdo se vyzná, musí spočítat jak velky výkon. kerless

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.248 (?), 9.12.2007 16:33

Dobrý den, Já mám zatím s tímto kotlem, jen trápení. Výtápím 2 podlažní dům. Technik mi při nákupu spočítal že tento 24kW kotel bude dostačující. Kotel používám již 3 rok. Celou dobu jsem se trápil, kotel topí jen v čísti domu, některé radiátory byly studené. Popel se musel vybírat 1x za dva dny. Denně spálí tak 14 kyblů uhlí. Před měsícem jsem dostal kontakt od technika který ochotně přijel a řekl mi že technik který mi kotel zapojoval se dopustil několika zásadních chyb.. Na oběh vody v bytě (velký okruh mi nenainstaloval oběhové čerpedlo, pouze na "zpátečku" a tedy bylo v celé soustavě jen jedno. Včera mi tedy zapojil druhé oběhové čerpadlo v naději že vše bude již snad konečně dobré. Dnes ale musím konstatovat že to tak zatím není. Od rána běhám kolem kotle a snažím se ho seřídit. Neustále mám vodu do bytu 30 stupnů a zpátky kolem 40. už nevím kde je chyba. Spotřeba uhlí zatím neklesla a kotel běží neustále. Pokud by mi mohl někdo poradit, byl bych moc rád. děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.1 (?), 9.12.2007 16:55

Nemáte opačně namontované čerpadlo?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.248 (?), 10.12.2007 22:00
Čerpadlo je nainstalvoané správně. Přesto mi radiotory netopí rovnoměrně a jedno dokonce vůbec. Jaká je optimální teplota posílaná do bytu a jak zpátky??
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 11.12.2007 0:26

Nedávno jsem měnil dva radiátory za nové (deskové) - nebyl u nich dostatečný průtok vody a byly z části studené.  Bylo to zapříčiněno ventilem na výtoku z radiátoru, který byl od výrobce přiškrcen. Stačilo povolit tento ventil. Nevím, zda máte tyto radiátory s výtokovým ventilem, ale chtělo by to zkontrolovat, neboť výrobci toto prý u nových radiátorů dělají (toto mi poradil instalatér - topenář).  Vladimír

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.68 (?), 12.12.2007 7:09

Zdravím, ještě k Vašemu dotazu ohledně optima teploty vody na výstupu a na zpátečce: zde se právě ukazuje výhoda 4cestného ventilu neboť při ustáleném provozu kotle a dodržení základního pořadavku teploty vody na zpátečce 65 st (výrobce technolog Malina připouští rozmezí 55-65 st.) je horní hranice ohřáté vody daná nastavením termostatu kotle 80-90 stupňů. Potom lze ventilem přimíchávat teplou vodu do topení prakticky co nejblíže k horní hranici, záleží co kotel utáhne. Mám domek ze siporexových panelů (vynikající izolace) a mám za 25 let vyzkoušené, že pokud se teplota vody na výstupu pohybuje v rozmezí 40-45st. přes den (v noci stahuji na 35 st.), tak se teplota v obytné části pohybuje mezi 23-25 st. Což samozřejmě neplatí pro pár dnů v roce kdy panují veliké mrazy. U klasického kotle se nedá hovořit o hoření, kotel víceméně dehtoval (přesto vydržel neuvěřitelných 25 let), ale u kotle typu eka kde jsou dva okruhy to lze bez problémů. Obecně platí, že pro dosažení příjemné teploty v místnostech musíte dodávat výši teplé vody úměrně ke ztrátám, což je vždy individuelní. Jarda

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 9.12.2007 20:37

Dokážete nakreslit schema vašeho zapojení a přiložit jako obrázek?  Na zpátečku se dávalo dříve. Pokud tomu rozumím máte jeno č. na zpátečce a nyní druhé na teplé vodě? jiru@iol.cz Jindra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 9.12.2007 21:59

První kotel Carborobot jsem vyřadil po 11. letech z důvodu proreznutí pod násypkou. Po odříznutí porušené části jsem zjistil, že ostatní část kotle je jako nová. Protože jsem neměl čas na opavu koupil jsem Ekoefekt 24 (stejný princip spalování jako Carborobot). Problémy s rosením byly jak u Carborobotu tak Ekoefektu. Z výroby má Ekoefekt vyvrtaný otvor 4 mm. na vrchu násypky. Pomáhá při delším provozu kotle, ale při delších odstávkách za teplejších dní je problém. Kondenzát stéká po násypce k topeništi a dochází ke korozi kotlového tělesa. Po zkušenostech z prvním kotlem jsem udělal několik vylepšení pro prodloužení životnosti kotle. Mezi násypku a kotel jsem udělal límec z 1 mm. plechu (končí těsně nad ohništěm). Případný kondenzát teče po límci přímo do ohniště. Známému se osvědčilo do vrchní části násypky namontovat elektroventil, který napojil na ventilátor(při provozu se otevře a násypka se rychle odvětrá). Kotel jsem si nechal zprovoznit technikem z Ekoefektu (záruční list). Dávkování nastavil na c-0 (motor běží pořád). Dávku uhlí seřídil na závitu u pohonu. Starý kotel měl taky jenom ruční seřizování bez elekt ronického cyklovače. Cyklovač by možná bylo účelné použít u jiného druhu uhlí než ořech 2. Ale stím nemám zkušenosti.

Připojit reakci

Jindra (10) - xxx.xxx.152.90 (?), 11.12.2007 10:34

Absolutně soulasím, stejně se chová i ta moje "potvora". Jestli jsem to dobře pochopiltak tu část kotle mezi ohništěm a násypkou kryjete tím plechem, který se relativně snadno  hlavně lacino vymění? V násypce, se mi uhlí poměrně dost lepí na stěny a musím ho ručně, prknem, shrnovat dolu.. Moc jsem nepochopil jak to dělá ten váš kamarád? Jindra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 11.12.2007 21:11

Dobrý večer. Princip vloženého límce jste pochopil dobře. Za pár korun a trochu práce jde znatelně prodloužit životnost kotle. Vým o několika kotlích u kterých proreznutí pod násypkou znamenalo konec. Je možno část kotle vyříznout a zavařit, ale to je už pro většinu lidí problém. Sám jsem to u prvního kotle nedělal z nedostatku času. Další problém při vaření kotle (i na pohled zdravého materiálu) je jeho nasycení spalinami. Dovolím si ještě poradit jednu věc která se osvědčila. Matice, které jsou uvnitř násypky jsem vyměnil za nerezové kloboučkové. cca. 17 kč za kus. Určitě to oceníte po delší době při případné demontáži násypky. K elektroventilu-vyvrtal do násypky větší díru (nevím přesně jak velikou) navařil šroubení na které namontoval elektroventil, který je bez el. energie zavřený. Elektroventil napojil na výstup ventilátoru. Při provozu dojde k otevření elektroventilu a rychlému odvětraní násypky. Po záruce to možná zkusím také. Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.6 (?), 1.2.2009 17:23

zdravím ALEŠI, zajimalo by mně co jste udělal s tím prvním kotlem Hodil jste ho do šrotu? dík vojtahruska@seznam.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 18.9.2009 21:03

Ne nedal jsem ho do šrotu.Jeden známý si ho opravil-viděl jsem ho zavařený a snad už ho má v provozu.Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.68 (?), 11.12.2007 11:02

Dobrý den pane Filipe (odvodil jsem z e-mailu -filipbulin), na těchto stránkách jsem zařazen mezi ekokotlaře začátečníky (mimochodem děkuji pánům Eduardovi a Vladimírovi za kontakty - ozvu se jakmile čas dovolí), nicméně my "baráčníci" nějaké zkušenosti s topením máme. K vašemu popisu mi nesedí zejména dvě věci: ekokotel nelze dle výrobce provozovat na samotíž, čili oběhová čerpadla musí být dvě, jedno vytápění obytných prostor, druhé pro oběh teplé vody v okruhu bojleru popř. jiné nádrže! Oba okruhy jsou propojeny přes čtyřcestný ventil (výborná věcička), kterým topnou vodu regulujete do které větve, či obou, kolik a jak teplé, čerpadla vytlačí. Píšete, že do bytu (stoupačky) Vám teče voda 30 stupňů a zpátky 40 stupňů. Máte zřejmě na mysli teplotu vody, kterou ukazuje teploměr v ovládací skřínce kotle, neboť jinak to z fyzikálních zákonů není možné. Pokud by byla pravda (jak píše p. Vladimír a stává se to), že některý radiátor je málo, či vůbec neprůchozí, musela by Vám teplota naopak stoupat, neboť by jste potřeboval k ohřevu méně vody. Já bych pozval dobrého topenáře (i tací jsou), nechť Vám prověří správnost zapojení kotle a celého systému. Z praxe vím, že lze namontovat oběhové čerpadlo tak, že voda cirkuluje pouze v miniokruhu mimo celý systém! Dále bych prověřil stav kotle, zda je vyčištěn výměník, ventilátor a rošt (včetně nastavení kroku) a za provozu jej vyzkoušel pouze pro vytápění (ohřev) větve bojleru. O tomto se nezmiňujete, takže není zřejmé, zda kotel funguje. Myslím ale, že chyba bude v rozvodech a správném připojení systému. P.S. vytápím tři podlaží, což není rozhodující, důležité jsou m3 a před ekoefektem jsem 25!!! let topil Variantem K33 na uhlí, bez problémů zkrátka někdy se kotel povede! Jarda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.253 (?), 25.12.2007 16:12

Montuji a provozuji sice jiný kotel ale souhlasím, topení uhlím se dá dosáhnout komfortu za solidní peníze, dá se namontovat hořák s násypkou na stávající litinové kotlové těleso Viadrus nebo DakonFB při stejných parametrech jako Ekoefekt a zůstane zachována možnost topení kusovým dřevem, navíc ventilátor není odtahový ale přetlakový takže se nezanáší. skrob.vlastimil@post.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.175.67 (?), 27.12.2007 18:50

..."navíc ventilátor není odtahový ale přetlakový takže se nezanáší."

To není za každou cenu dobrý nápad. Určitě to funguje na spoustě kotlů, ale v principu není příliš rozumné tlačit vzduch do kotle, který nemá (pokud nemá) patřičný odtah. Pak se může dehtovat nejen kotel, ale hlavně komín, který se potom musí prorážet. Bohužel jsem tomuto byl svědkem, a bylo to právě z důvodu použití tlakového ventilátoru na kotli. Ačkoliv ventilátor byl dozajista úplně čistý. Myslím, že při bezproblémovém spalování a dostatečném tahu komína problém nastane těžko, ale rozhodně tento princip nepovažuji za všelék, který bych šmahem doporučil na základě příspěvku v internetové diskusi. andy wise

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 27.12.2007 20:03

Máte pravdu se zanášením komínu. Navíc se neúměrně zvyšuje riziko požáru a otrav uživatelů domu u komínů, které nejsou vyvložkovány. Nevyloučil bych ani výbuch plynů v kotli jakotakovém.  Vladimír.

Připojit reakci

Jiří Pavlata (7) - xxx.xxx.149.42 (?), 23.1.2008 15:36

Někam se to teplo musí ztrácet. Pokud nejde do vody tak do komína. Zkuste kotel tolik neotvírat, aby vše nešlo do komína. Také by bylo dobré seřídit radiátory a to tak, že první na větvi seškrtit hodně a další míň až poslední vůbec. Není to práce na chvíli, ale než se to vyšteluje, aby to topilo dobře je to tak na týden.

Hezký den

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 27.2.2008 14:45

Zdravím všechny ekokotlaře. 3 týdnem provozuji nový kotel zn. Varimatik. Jsem s ním velmi spokojen a to včetně digitální regulace topné vody kterým je kotel osazen. Bylo tu několik témat ohledně pocení a vytváření kondenzátu v násypce. Hovořilo se tu o vyvrtání 5 mm díry do násypky a pocení zmizelo. Je pravda že Varimatik je obdobné konstrukce a způsob spalování je totožný mám na vrchu násypky takový malý komínek se záklopkou (obdobný jako výfuk u nákladních vozů) který vlastě slouží proti podtlaku tvořících se plynů. Ale proč píšu-nezdá se mi ta díra v násypce. Pokud je kotel těsnostně izolován může kotel mít jiný výkon, jiné parametry a navíc může dojít k prohření paliva do násypky. Je to jen názor a sami asi musíte vědět co děláte. Tak se mějte a držte se ať nám to ursík nepo... Ahoj David.

Připojit reakci

Automatický kotel Ekoefekt 48

host - xxx.xxx.249.126 (?), 10.3.2008 11:50

Zdravim Vas musim ocenit tuto diskuzi zjistil jsem plno novych informaci. Po namontovani kotle mi topenar doporucil zamazat maltou rantl nad popelnikem kolem dokola. Udelal jsem to a zatopil takze nemam zkusenost s tim pokud bych to maltou zadelany nemel. Udajne je to kvuli tomu aby to nebralo falesnej vzduch. Mate s timto nekdo zkusenosti? Diky Richard 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 10.3.2008 20:31

U Carborobotu byl také popelník oddělený.Montážní firma taktéž doporučila po montáži zalít prostor mezi podstavcem(popelníkem) maltou pro utěsnění.To bylo před 11 lety. Malta časem popraskala, tak jsem na maltu namazal vrstvu kamnářského tmelu a byl klid.Po těchto zkušenostech bych hned použil tmel.Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.103 (?), 15.3.2008 17:55
zdravim.mam eko 48 a hned od prodejce jsem dostal také radu na zamazání rantlu maltou.a myslím že tím nic nezkazíte.Mam kotel třetím rokem a až na pocení násypky a špatnou kvalitu uhlí je dobrý.nemám udělanou žádnou regulaci (trojcestný ventil, laddomat atd)a docela o nějaké už uvažuji.kotel jede na spínací hodiny a toť vše.nevím jestli ta kvalita uhlí nebo jiný faktor má vliv na hoření,ale někdy se kouř neohřeje ani na 120.násypka je mokrá a uhlí už dělá hezkou vrstvu.cyklovač vmám na C6 a křídlovku na minimální pohyb roštu.abych snížil dojem ze spotřeby uhlí.někdy je v popelníku až moc nedohořelích kousků uhlí.jestli má někdo nějakou rozumnou regulaci tak se prosím podělte.Dky Jakub
Připojit reakci

host - xxx.xxx.191.184 (?), 18.3.2008 12:40

Prosím neporadil by mi někdo podrobně jak připojit ke kotli ekoefekt 48 pokojový termostat? Dáša

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.103 (?), 19.3.2008 9:50
v el.rozvaděči kotle by mělo být přiložené schéma.sama to asi nepřipojíte, ale trochu šikovnější kutil určitě.odpojíte termostat co je namontován v kotli a připojíte pokojový.jde o dva dráty.a jestli mohu poradit, tak bych radši montoval bezdrátový termostat.není o moc dražší a nemusíte tahat po bytě kablik.další výhoda je, že můžete měnit referenční místnost.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?), 21.7.2008 19:26

Zapojeni prostoroveho termostatu zapojuji na obehove cerpadlo kotel je serizen na kotlovou teplotu udrzuje si ji pres ctyrcestny ventil na vyvodu je prilozny termostat ktery driv nepusti pokud neni kotel prohraty a cele to spina prostorovy termostat

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.87 (?), 19.3.2008 11:12

Dobrý den pane Jakube. Chtěla bych se Vás zeptat jak velký prostor vytápíte kotlem ekoefekt 48? Uvažujem do budoucna o novém kotli. Nyní máme dakon 32 a vytápíme asi 300 m2 obytné plochy. Ekoefekt 24 se mi zdá málo a 48 moc. Děkuji Anna

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 19.3.2008 14:38

Paní Anno, zkuste na státem placených portálech ekowatt či tzb info prostudovat a spočítat si jaké má váš dům tepelné ztráty a podle toho volit výkonovou ředu kotle.Obecně se předimenzovaný kotel nevyplatí kupovat a v mnoha případech pak kotel nemusí mít dokladovanou životnost.Jen pro okraj můj soused ma Eko 24 kW, podlahovou plochu cca 250 metrů, bojler TUV na 200 l a ktomu 2 malé kluky a vše s přehledem stíhá a to jsme v horské obci.Osobně si myslím že pokud u Vás v obci nejsou extrémné mrazy tak ta 24 by měla stíhat.48 kW by dle mně bylo asi moc.David.

Připojit reakci

pro Annu

andy.wise (256) - xxx.xxx.220.253 (?), 19.3.2008 14:46
Ono to není 48, ale díky automatickému provozu lze nastavit rozmezí výkonu na 10 - 48 kW. Zatímco dakon DOR? 32 není schopen topit v takovém výkonovém rozpětí (tím myslím směrem dolů). Každopádně bych si, jak píše David, rozhodně spočítal (či nechal spočítat) ztrátový výkon budovy.
Připojit reakci

Pro Annu

Luboš Vintera (9) - xxx.xxx.244.130 (?), 11.12.2010 2:26

v kotlech s otočným roštem dochází při menším odběru uhlí z násypky vlivem pronikání tepla do násypky ke kondenzaci a k následným popisovaným problémům s čitěním, škrábáním, rezivěním. Rodiče mají varimatik a stejný problém, my jsme si proto pořídili před sedmi lety šnekové podávání (ling 50 benekov) a tato konstrukce je zcela bezchybná, naprosto bezproblémová oproti odtahovému ventilátoru a čištění a plnění násypky u kotlů s otočnými rošty.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.103 (?), 22.3.2008 20:04

Dobrý den. Já vytápím dvě patra cca.2x 120 m. A do budoucna po zateplení ještě malou halu 200m. Ještě reakce na dřívější články. Někdo se přiznal že používá kotel ekoefekt a nemá vyvložkovaný komín. Toho bych se bál!!! Pozor na to a myslím že i výrobce požaduje vložku. Ale tím si nejsem jist.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 23.3.2008 12:37

Pozor, výrobce nepožaduje ale doporučeje komín stávající vyvložkovat.Což je rozdíl.Pravda je že komín vyvložkovaný je určitě bezpečnější.Jen pro zajímavost: druhým měsícem provozuji také automatický kotel a připojení kotle k odtahovému ventilátoru mi prováděla kominická firma a při dotazu kominíka zdali mám komín vložkovaný mi odpověděl že hodně záleží jak je komín provedený a z jakého je materiálu.Komín je postaven z největší pravděpodobností ještě Němci, je obezděný šamotovými cihlami, uvnitř je asi čedičová roura, to vše zalito jakousi hmotou(malta to není)kolem dokola zaizolováno skelnou vatou a je to.Kominík říkal že pokud jsou stávající komíny dobře provedené a do dvou sezon nezačne komínem prosakovat dovnitř dehtový kondenzát není třeba vložkovat.Je to jen vyhození peněz(nemalých)oknem.A další práci kominíkům(oni jsou samosebou rádi).Toť můj názor, který nebude asi někomu vyhovovat.Hezké Velikonosti.David.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.103 (?), 25.3.2008 21:22
samozřejmě pokud je komín takto postaven, tak nemá cenu vložkovat nerezem.měl jsem na mysli klasický komýn tj. cihla na cihle.Jakub
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 23.3.2008 12:59

Dobrý den, paní Anno - my máme kotel Ekoefekt 24 již šest let. Vytápíme s ním dvoupodlažní dům -  2 x  3+1 a v současné době i bazén. Kotel všechno zvládá bez problémů a jsme s ním moc spokojeni.  Snad vám to pomůže v rozhodování.  Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.87 (?), 24.3.2008 9:45

Moc děkuji za všechny příspěvky. Anna

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 28.3.2008 10:32

Dobrý den paní Danielo.Na začátku vašich příspěvků píšete že kotel máte napájen přes spínací hodiny.Zajímalo by mě jak máte vyřešené napájení oběhových čerpadel.Já vlastním Varimatika který je osazen regulátorem Adex, na jejichž svorky je napojen jak ventilátor odtahu tak obě oběhová čerpadla.Pokud bych toto řešil jako vy tak po odpojení my přestanou běžet čerpadla a nevím jak by to bylo s teplotou vratné vody.Pokud vám čerpadla po odpojení i nadále běží tak vám musí logicky teplota otopné vody klesat a tudíž se může po dobu útlumu(odpojení)snížit životnost kotle.Jak to tedy máte vyřešeno a kolik tím cca snížíte roční spotřebu uhlí.Děkuji.S pozdravem David Rubeš.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?), 31.3.2008 0:07

nevyhoda kotle ekoefekt : hlucny odtahovy ventilator krouti se otocny rost posuv je divny mechanismus urcite bych sel do kotle se snekem je provozne lepsi

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 1.4.2008 0:49

Dovolím si nesouhlasit.Pohon šnekem je daleko poruchovější.Mohu to posoudit.Kotel carborobot 11 sezon a kotel ekoefekt 1sezonu.Nikdy žádná porucha s dávkováním uhlí.Kamarád má kotel se šnekem 2 roky.3x porucha v důsledku cizích předmětů v uhlí, několikrát vyhasnul kotel z důvodu spečení uhlí na hořáku.Šnek je prostě ze své podstaty náchylnější k ucpání a poruchám.Netvrdím, že kotle se šnekovým podavačem jsou špatné, ale dle mého názoru pro spalování uhlí jsou nejlepší kotle s otáčivym roštem.Kotle se šnekem mají výhodu, že je u nich možná změna paliva. Nevím jak kterého výrobce, ale např. kotle Benekov mohou spalovat uhlí, peletky popř. obilí.Kotel je ovšem nutné upravit(elektronika, šnek...).

K ventilátoru.Nevýhoda odtahového ventilátoru-proudí přes něj spaliny a dochází k usazování nečistot na lopatkách.Stačí jednou za rok vyčistit.Pak už výhody převažují(je možno použít komín s nižším tahem, žadné seřizování množství vzduchu (oproti kotlům s tlačným ventilátorem),lepší roztápění kotle do studeného komína.

A při správné montáži ventilátoru ke komínu je hlučnost minimální.      Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.174 (?), 1.4.2008 1:00

PS: ke kroucení roštu.Tyto problémy s roštem měli údajně kotle Varimatik, ale prý to vyřešili novou konstrukcí s použitím litinových dílů.Několik majitelů kotlů Ekoefekt(Carborobot)znám, ale nikdo si na podobnou závadu nestěžoval. Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 1.4.2008 13:30

Naprostý souhlas s Alešem.Vlastním kotel Varimatik a konstrukce otočného roštu jakož i litinové plátky jsou opravdu velmi kvalitní a zaručují mnohaletý provoz bez problému.Odtahový ventilátor je opravdu nutné po topné sezoně vyčistit od popílku a hrubých nečistot a máte vystáráno.Pravdou je že pokud je ventilátor uchycen přímo natvrdo ke komínu bez odpružení(gumové silentbloky)je tento ventilátor slyšet i v patře domu.Po zkušenostech s automatickým kotlem Varimatk a použitím kvalitního paliva z Ledvické úpravny už jiný typ nechci.Takto si představuji topit uhlím v 21 století.Zdraví David.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.11 (?), 19.12.2011 13:21

Hezký den vespolek.

Už celé 2 měsíce máme v provozu nový Ekoefekt 48. Povedlo se mi ho nastavit tak, že i na minimální výkon - cyklovač C6, při podávání paliva se válec pootočí o 1-2cm, spaliny lehce nad 200 stupňů - vytopí celou bytovku (6 bytů, 400 m2). 4-cestný ventil mám nastavený na 4, do topného okruhu jde 50 stupňů, vrací se mi 40, žádná další regulace.

Spotřeba se pohybuje kolem 150kg denně, takže musíme přikládat ráno i večer. Vzniká 15-20 kg popela, odpovídá to deklarovaným 12%. Kotel jede non-stop, vypíná se při dosažení 75 stupňů na kotlovém okruhu.

Občas se stane, že se zasekne válec tak, že ho pohon nepřetlačí. A nejde to ani manuálně. V tom případě pomůže cuknout s válcem do protisměru, stačí o kousek a válec se uvolní. Ještě jsem nepřišel na to, proč nebo čím se sekne. Žádný kamení, žádné abnormálně velké kusy uhlí.  Máte s tím někdo zkušenost?

Jirka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.225 (?), 19.12.2011 13:52

4-cestný ventil mám nastavený na 4,

Prečo ste zvolili 4? Ma to nejaky dôvod, Mne sa zda že pri 4 ten kotol minie viac paliva na svoj ohrev než da do systemu.Pri petke je to tak pol na pol.pri 6 už ide viac do systemu než na ohrev kotla.Najekomickejšie je samozrejme 9-10 všetko do systemu vtedy je najnižšia spotreba paliva ale kotol musi mať dostatočny vykon.

R.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.59 (?), 19.12.2011 17:48

Dobrý den, píšete že máte teplotu vratné vody 40s, to se mi zdá málo. Teplota vratné vody by měla být podle výrobce 65s.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.225 (?), 19.12.2011 17:54

Tych 40C ma vratnu vodu na velkom okruhu ked sa zmieša z malim okruhom tak predpokladam že tych 65C mu bezproblemov da.

R.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.235 (?), 19.12.2011 18:50

těch 40 se mi vrací od radiátorů, kotlový okruh se natápí na 68-75, vratka na kotli se pohybuje od 60 do 70

Mám vyzkoušeno. že při 50 stupních do radiátorů (4ventil na 4) dokážu vyhřát všechny byty, tak proč tam rvát víc.

Na radiátorech máme termostatické hlavice, které se při nahřátí prostoru zavírají. Např. v obýváku mám málokdy horký topení a to tam máme vždycky víc než 21C. Oběhové čerpadlo na topném okruhu Grundfos Alpha 2 má svoji regulaci - když není potřeba teplo (zavřené term.hlavice), sníží svůj výkon. Tím pádem zbyde víc tepla pro kotel, ten se nahřeje a při 75C vypíná (a nepotřebovává uhlí)   Jirka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.127 (?), 19.12.2011 19:00

Skušal ste aj 6ku? Aka bola spotreba oproti 4ke? Mne vychadza čim vyšie čislo tym menšia spotreba, preto ma zaujalo že idete na 4ke.

R.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.127 (?), 19.12.2011 19:20

Ešte som sa chcel opytať na čerpadlo Grundfos Alpha 2 presne nad nim som uvažoval a uvažujem len nikoho kto ho ma nepoznam. Ako ste snim spokojny prepina sa vam aj na 5w prikon?

R.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.235 (?), 19.12.2011 19:32

Když se byty nahřejou a všude se zavřou hlavice, čerpadlo opravdu sjede na nižší výkon.

Záleží na tom, na jakou výkonovou křivku je nastavený.

http://technik.bloguje.cz/823498-montaz-noveho-cerpadla-grundfos-alpha-2.php

Já ho mám nastavený na PP2 a funguje v rozmezí 5 - 45W

Díky za tip ohledně nastavení ventilu - zkusím nastavit 6 a uvidím, jak se to projeví u nás.

Jirka

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 1.4.2008 18:19

Pro pana Rubeše.  Kotel a oběhové čerpadlo mají každý své spínací hodiny. Hodiny od čerpadla spínají a vypínají o půl hodiny později, než hodiny kotle.  Spotřeba paliva je závislá na tuhosti zimy.  Pokud je zima stejná jako letos, tak ušetříme zhruba tak 40 % paliva. Běžná úspora je kolem 25 %  (jsou to jen odhady, nikdy jsem to přesně neměřil).  Vladimír - manžel Daniely.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.70 (?), 15.5.2008 9:57

Dobrý den, prosím Vás o informaci, zdali je spalinový ventilátor součástí dodávky, případně jaký je použit. Jestli je možno použít ohebné nerezové hadice /nechci pevné trubky /. Děkuji za informace Libor.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.70 (?), 15.5.2008 10:00

V předešlé otázce jsem špatně vyplnil typ kotle.Jedná se o E24.Děkuji, Libor.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.158.98 (?), 15.6.2008 12:15

Dobrý den chystám se koupit tento kotel je mi jen 35, ale mám vrozenou vadu páteře a dělání dřeva je už pro mě nemožné... chci se optat na pár věcí

1) doporučili byste mi tento kotel?? nebo nějaký jiný

2) jak to vidíte s uhlím kolik let tu ještě bude?? strana zelených chce zakázat maloodběr uhlí ale zdá se mi to přitažené za vlasy

3) bydlím v krkonoších a mám malej baráček podsklepený 4x1 bude mi to stačit??

4) firma od které to chci koupit i namontovat chce sevším všudy 103000,- je to dost peněz myslíte že se to vyplatí

díky za odpověď Aleš

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.0.146 (?), 15.6.2008 21:09

Bydlet v Krkonosich tak si koupim kotel na drevo Viadrus v litine za 23000,-a k nemu nadrz nabijeci ta se natopi za 2 hodiny a zni topite 24hodin az vam ten automat za 10 let zkoroduje tak si spocitejte kolik rocne odepisete

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.120.31 (?), 16.6.2008 7:59

Na Vašem místě, když máte potíže s páteří, bych investoval do pořádné tepelné izolace domu a topil plynem.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.158.98 (?), 16.6.2008 11:57

díky za odpovědi barák mám izolovanej 9cm nic jiného než dřevo, uhlí, nebo elektřina tu není plyn tady nemáme

jinak těch 103tisíc je započítáváno komplet automatizace

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 18.6.2008 9:14

Zdravím,

tak jsem se konečně rozhodl o našem budoucím kotli.V současné době mám instalovaný Dakon DOR24.Topilo se v něm celkem slušně.Jen mne deptalo vybírání popela a to, že bylo vše od popelového prachu.Hlavně, když byl popel teplý.Nevýhoda byla v udržení nepřetržitého provozu.Komín mám vysoký cca 12m, průduch 35x35,ale při zavření kotle a jeho útlumu se velmi zanášel.Takže jsem málokdy topil nonstop.Domů z práce chodíme velmi nepravidelně, honem zatopit a kolikrát se stalo, že teplo v bytě bylo až večer.Mám možnost poměrně laciného dřeva, proto jsem si začal pohrávat s myšlenkou na Atmose.S tím, že ho nechám vybavit maximální možnou regulací a ovládáním, aby nám aspoň trochu odpadla starost o kotel.

Nicméně jsem pořád trochu přemýšlel o automatickém kotli.V únoru jsem se byl podívat na jeden instalovaný a nemělo to chybu.Prostě paráda, pohodové ovládání, několik možností nastavení provozu, v kolik, na kolik a jiné.Spotřeba paliva byla cca 20 kg /24 hod.No a v pátek 13,mi kamarád řekl, že se dělá i Varimatik s možností spalování kusového dřeva.Což mne dostalo.Popídil jsem na netu a zjistil, že i např.Agrotechnika Lhenice nabízí tuto možnost v jejich autom.kotli.Jen to má proti Varimatiku drobnou, leč velmi podstatnou odlišnost.Musí se vyndat keramický rošt a dát rošt litinový.U Varimatiku se jen vypne posuv roštu.Takže jsem si zavolal do varimatiku, paní mi slíbila návštěvu jejich technika a v pondělí se mi technik ozval.Včera proběhla návštěva, ujasnili jsme si podrobnosti, mimo jiné potřebuji revizi komína(bude zítra) a revizi el.rozvodu(příští týden).A jdu du něj.Instalace proběhne po 18.7.Zajímavost : nyní je na kotel poměrně výrazná sleva a při montáži jejich servisákem vyjde kotel na 55000.

Myslím, že tímto kotlem si vyřeším poměrně razantně tepelnou pohodu doma.Pokud budu doma, budu topit dřevem(až 80 cm dlouhé špalky, průměr nevím),jinak přepnu na uhlí a jsem v pohodě.

Držte palce :-)     L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.145.151 (?), 18.6.2008 17:48

Pane, myslím že jste udělal velmi rozumnou věc s tím Varikotem.Já si koupil Varimatika jen na uhlí letos v lednu a řeknu vám že mně to pěkně štve.Jednak nejste závislí na jednom druhu paliva a uhlí pokud to takhle půjde dál s Muskou tak se můžeme těšit na razantní zvýšení cen.Navíc ta cena je doslova bombou na našem trhu.Já jsem s Varimatikem spokojen(regulace, obsluha,množství spáleného uhlí)ale Varikot je lepší a určitě co se budoucnosti týče bráška.KSK Komořany je dobrý a renomovaný strojní výrobce, budete spokojen.Zdravím a dejte vědět jak šape.David Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 18.6.2008 21:04

p.Rubeš

Dám, určitě.Dneska jsem začal s demontáží starého kotle.Zároveň jsem se rozhodl i pro výměnu rozvodů.Z klasické samotíže s cca 400 litry H2O udělám rozvody v mědi, provedu výměnu radiátorů.Tuhle práci si udělám sám, nic složitého není.Něco o tom vím, tak jdu do toho.

L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.198.70 (?), 18.6.2008 21:45

Jděte do toho.Já to měl to samé, hektolitry vody ohřívat na samotíž byla hrůza.Sice se ušetřilo za el.energii ale ekonomické to určitě nebylo.I já zvolil deskové radiátory Korado, rozvody v mědi, jen doporučuju probrat to s topenářem hlavně co se týče malého okruhu kotle.Dvě čerpadla jsou samozřejmostí.Varikot se mi hned líbilcena ale byla vysoká a lehký brouček to taky není.Ono stěhovat půl tuny do kotelny není sranda.Ale to topení a obsluha pak je bomba.Tak ať se práce daří.Zdravíme z Krušných hor.David Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 18.6.2008 21:50

Zdravím Krušné hory.

Připojení kotle do systému nechám na firmě.Do toho se hrabat nebudu.Já jen připravím trasy ke kotli.A udělám si z kotelny takový koutek na cigárko.Prostě celkovou rekonstrukci včetně dlažby a tak podobně.

L

PS : Radik bude asi u nás.Ještě popídím :-))))

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.80.6 (?), 25.6.2008 14:49

stálý příkon kotle 500w, neprodraží se trošku topení?  od jara 2009 o dalších 10-15% dražší energie. Mě vadí i moje oběhové čerpadlo na 40W.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.145.151 (?), 26.6.2008 9:38

To je pravda, spousta lidí vidí jen cenu uhlí které spálí ale nepipočítávají cenu el.energie který kotel spolkne.Můj Varimatik má příkon cca 240 Watt plus cca 70 Watt čerpadla.Za 24 hodin to nějakou tu kilowatthodinu natočí.Proto si myslím že nechat kotel v provozu přes léto jen na ohřev TUV je pro kotel co se týče životnosti asi dost nevýhodné.Pokud má někdo toto dilema vyřešené ať se s námi podělí.Zdravím.David Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.0.146 (?), 26.6.2008 19:38

Zdravim od kvetna mam v provozu slunecni kolektory 200 litru vody v techto dnech ohrato na 60 stupnu bezne od 45 do 55 stupnu pocital jsem navratnost teto investice na 5 let ele s dalsim zdrazovanim energiji se mi to vrati drive

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 12.7.2008 20:03

Tak už mám rozkopaný barák, staré potrubí, radiátor a kotel jsou fuč, nové radiátory jsou už skoro všechny na pozicích.V pondělí začneme rekonstrukci kotelny, v úterý mi doručí trubky a fitinky a dám se do tahání rozvodů.Pak tlaková zkouška a pak už jen dojednat termín dodání Varikotu.Držte palce ať se zadaří :-)).

L.  

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.0.146 (?), 13.7.2008 5:42

Zdravim nezapominej na to ze u medi po 8 metrech kompenzator co je ulozeno v zemi nebo pod omitkou zapajeno natvrdo napr. acetilen sevzduchem a pajka med se stribrem to co je venku v prichytkach se paji na meko

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.148.64 (?), 15.7.2008 12:10
Kde se dá ověřit údaj o spalování kusového dřeva v kotli Varikot a s jakou účiností?Podařilo se my najít pouze spalování pelet.Děkuji Petr
Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 16.7.2008 22:02

Když jsem se dozvěděl o tomto typu kotle, hned jsem volal výrobci, co je na tom pravdy.Máte pravdu v tom, že v prospektech je uvedena jen možnost topení peletami.O spalování kusového dřeva ani ťuk.Nicméně paní z odbytu mne ubezpečila, že ta možnost je, kotel má samostatnou šachtu a dle její informace se v do ní vejdou polena cca 80 cm dlouhá.V srpnu ho budu mít, tak jsem docela našponovaný.

L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.145.151 (?), 17.7.2008 14:03

Dobrý den pánové.Máte pravdu, kusovým dřevem se ve Varikotu dá topit.Přikládací šachta je vzadu.Konstrukčně pracuje na kaskádovém roštu ale jak to v praxi maká se neodvažuji odhadnout.Halvním palivem zůstává uhlí ořech 1,2 a peletky.Osobně se mi tento kotel velice líbí což jsem už psal nahoře ale je potřeba to brát jako takový hybrid a účinnost nemusí odpovídat parametrům výrobce.přeci jen kotel který pálí jen jedno palivo bude ůčinější.Ale jak říkám, u mně by tento kotel měl zelenou.Mám Varimatika na uhlí v provozu cca 7 měsíců a velká spokojenost.Nyní jsme koupil 80 metrákú z MUSky a páráda.Ledvice už nechci.Tak hodně zdaru a až Vám to pofrčí tak dejte vědět, zajímalo by mně to.Nashle David Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 19.7.2008 6:20

p.Rubeš : mohu se dotázat, proč nechcete uhlí z Ledvic?

Já budu po návratu z dovolené objednávat.A s ledvickou kostkou jsem byl spokojený úplně maximálně.

L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.145.151 (?), 19.7.2008 17:29

Pane L, při rozhodování jaké uhlí koupit platí jaká byla spokojenost při minulé dodávce.Jen vím že Ledvické uhlí by mělo být méně sirnaté a kvalitnější.Bohužel jsem narazil asi na pěkný sajrajt protože jsem si pěkně zahnojil jak násypku tak stěny kotle, právě Ledvickým uhlím.S násypky přes těsnění mi doslova tekl kondenzát.Nyní mám právě mostcké uhlí a super.Nejen že ho spálím asi tak o 30% méně ale je i výhřevnější a na roštu ho nechávám o více než 50 sekund déle než Ledvice.Ale jak říkám, příště mohu mít mostecké uhlí špatné.Záleží na jakou kvalitu narazíte, uhlí už není to co bývávalo.Hlubinné šachty už na Mostecku nejsou a ty právě dodávaly tříděné uhlí pro maloodběratele.Uvidíte, mostecký ořech stojí do konce srpna 140 Kč/metrák.Ledvice tuším jsou za 145 ale bez 19% DPH a ekologické daně.Takže tuším budou asi Za 190 Kč/metrák.Pěkný den.Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 27.7.2008 23:38

p.Rubeš

Díky za odpověď.Včera jsem se vrátil z dovolené.kde se mi o netu mohlo jen zdá.Risknu to a objednám Ledvice.Snad to nebude náraz nosem do zdi.

Díky L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 29.7.2008 21:56

Zdravím,

tak už mám zapojené 3 radiátory.Zítra se chystám na tlakovou zkoušku hotové větve.Snažil jsem se spoje provádět co nejpečlivěji, ale znáte to.poraďte mi, jak se provádí případné opravy netěsností.Jen ohřát a přidat cín?Nebo je nějaká spešl postup?

Díky L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.198.70 (?), 30.7.2008 9:39

Když jsem dodělával topení já tak těsností zkoušku jsem prováděl kompresorem(vzduchem) asi cca 500 kPa.Radiátory Korado jsou na 700 kPa zkoušeny s fabriky.Doporučuji při těsnosti odstavit kotel, ten není třeba těsnostně zkoušet(uzavřit vstup a výstup topné vody).Kompresor jsem napojil na libovolný radiátor 1/2" ventilkem.A pak jen projít všechny spoje a dobře poslouchat kde by to eventuelně "funělo".Já to dělal tak že jsem spoj jen nahřál a zakápnul cínem.A stačilo to.Nedoporučují tlakovat vodou, jednak pak při opravě spojů jsou problémy a je dost těžké všechnu vodu dostat ven.Připomínám že takto jsem to dělal já, amater avšak s profi výbavou od topenáře.David Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.0.146 (?), 30.7.2008 19:10

Mam vyrobene pripravky autoventilky z nakladaku naletovane na ruzne zavity prevlecne soucastky k vypustnym kohoutum prisroubuji to na vypoustak a tlakuji prenosnym kompresorem vsechny soje skontroluji saponatem s fiksirkou -zasadni vec: nekupuji korada ve Slanem na stadionu za 5 let 50%je jich vymenena veskere pripojeni pakuji lokttite -nilon vlakno dotahuji spec.trnem co jde naohybat ohybackou na med se naohyba co se vede navrch se paji na meko co se vede v podlaze pajet na tvrdo pajka med se stribrem horak acetilen se vzduchem po delce 8 metru ma byt kompenzator.Na smontovanem potrubi bez teles a kotle nechavam manometr natlakovano i mesice zjistil jsem ze se do opavy auta uz hrabat nebudu a to same bych doporucil pekarum kdyz si chteji delat tipeni je to tlakova nadoba ucili jse se tomu oboru vetsina lidi si to umi spocitat

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.145.151 (?), 30.7.2008 21:30

Člověče, vy jste asi potřeboval hodně rychle na WC! Člověk aby měl Enygmu na luštění Vámi popsané práce.Bohužel taková to forma mi vadí ale budiž.Koráda neodsuzujte, máme je v práci(chemická fabrika) a zatím drží bratru 10 let, předtím jsme měli polský Purmo.Vše panel.Ono se totiž dnes dělá opravdu jen na pár let.Zlatá litina, to by musela stát mostecká kostka 15 Kč metrák.Zdravím.David Rubeš.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 30.7.2008 23:03

Díky za reakci.

Tlakování vzduchem mám v úmyslu.Mám extra roztok na zjišťování netěsností (silně pění).Natlakuji na 3 bary a proběhnu spoje.

Dobrou noc.

L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.12.250 (?), 14.8.2008 13:53

Zdravím, tak mám tlakovou zkoušku úspěšně za sebou, všechno chochorocho, neopravoval jsem ani jeden spoj.Poslední týden v srpnu mi dovezou a napojí kotel.Vzal jsem to všechno z gruntu, komplet rekonstrukci kotelny, prostě si tam dělám "Kavárnu u kotle"(to abych si mohl v klídku dát cigárko a kávičku.

Pěkný den.

L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.0.146 (?), 15.8.2008 18:03

Zdravim az ti privezou ten kotel okamzite vymen v nasypce matice za matky uzavrene a dev tam grafitovou vazelinu jinak budes mit problem za par let pri sundavani nasypky kdyz jsem ti videl na dilne jak to delaji okamzite jsem na to upozornil p.Malinu

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.145.59 (?), 16.8.2008 16:30

Já dal po půl roce do vnitř násypky nerez matici a ani původní matice nebyla problém povolit.Správný kotelník pro co nejdelší životnost násypky čistí min jednou za sezonu.Je potřeba si uvědomit že kondenzát s uhlí je natolik agresivní že násypce i při maximální péči dávám tak cca 5 let.Chtěl jsem vnitřek násypky natřít Belzonou což je složka která po vytvrdnutí vytvoří kovový film ale asi na to kašlu.David.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

lin (101) - xxx.xxx.12.250 (?), 1.9.2008 9:30

Zdravím,

včera jsem zkoušel topit dřevem, abych si udělal jakousi představu, kolik je ho potřeba na ohřátí bojleru 200l.Stačilo pár kousků a špalek dřeva.Při té příležitosti jsem odhalil jednu závadu na systému.Na přívod teplého média do bojleru jsem vsadil zpětný ventil, aby mi bojler neohříval radiárory na společné větvi.A pravděpodobně tento ventil způsobuje, že se při napouštění systému celý dvouplášť bojleru neodvzdušní.Takže zítra zakoupím automatický odvzdušňovák a vsadím ho před zpětný ventil.Snad to bude něco platné.

Dám vědět.

L.

Připojit reakci

Ekoefekt 24 (5-24kW)

host - xxx.xxx.233.37 (?), 12.10.2008 19:51
Dobrý den nemate někdo zkušenosti s kotlem viadrus herkules duo?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.15 (?), 23.10.2008 13:27

Dobrý den, pročítal jsem si zdejší příspěvky a zaujala mě informace o spínacích hodinách jak pro kotel, tak i pro oběhová čerpadla. Vlastním již 3rokem Ekoefekt 24 a jsem s ním nad míru spokojen. Nenapsal by mi někdo prosím podrobnější zkušenosti ze spínacími hodinami? Díky za info. Erik

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 23.10.2008 16:55

Dobrý den, pane Eriku,  kotel ekoefekt 24 máme již sedmým rokem a jsme s ním také velmi spokojeni.  Jediná závada, která se nám vyskytla, bylo to, že asi po šesti letech se nám v dolní části propálila násypka na uhlí. Bylo to způsebeno tím, že v násypce se srážela voda (kondenzovala) a způsobila tak korozi plechu. Výrobce mi poradil, abych v původní násypce (na horní části) udělal malý otvor o průměru asi 5mm.  Bylo už ale pozdě.  V nově zakoupené násypce již byl otvor vyvrtán přímo výrobcem.   Kotel používáme celoročně a to v zimě na otop celého domu (2 x 3 + 1) a ohřev vody. V létě pouze na ohřev vody.  Občas přihříváme i vodu v bazénu.  Kotel máme do zásuvky zapojený přes spínací hodiny asi za 170,- Kč. Oběhové čerpadlo je zapojeno přes druhé spínací hodiny. Toto opatření jsem udělal jednak z důvodu úspor, ale i z toho důvodu, že byty byly při stálem hoření kotle přetopeny. V létě mám hodiny nastaveny tak, že kotel začne hořet v 5 hodin ráno a hoří do 9 hodin, kdy je hodinami vypnut.  Večer se zapne v 18,00 hod. a běží přibližně do 20,00 hodin.  V zimě kotel zapíná v 5,00 ráno a vypíná v 9,00 hodin. Potom zapíná v 17,00 a vypíná ve 22,00 hodin.  Když mrzne, tak přidávám podle potřeby i pár hodin v poledne.  Co se týče oběhového čerpadla, tak čerpadlo zapímám také přes spínací hodiny vždy o půl hodiny později, až když se ohřeje kotel a vypínám o dvě hodiny později, po vypnutí kotle.   Tímto opatřením jsem dospěl k úspoře přibližně 1/3 el. energie a 1/3 uhlí.  Pokud Vám něco nebude jasné, tak se ptejte, pokusím se Vám to upřesnit.  Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.50 (?), 23.10.2008 19:13

Dobrý den.Také používám spínací hodiny na oběhovém čerpadle topného okruhu.Druhé čerpadlo v kotlovém okruhu spínám a vypínám pomocí termostatu na zpátečce do kotle.Vypínání celého kotle se mi neosvědčilo(stydnutí kotle, větší dechtování v násypce, delší nástup výkonu kotle při dalším náběhu).Lepší je použít termostat s měnitelnou hysterezí(možnost nastavit rozsah spínací a vypínací teploty např.ktr-adex cena cca.800kč.Jinak úspora uhlí je srovnatelná s úplným vypínáním kotle(moje zkušenost)       aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.15 (?), 29.10.2008 10:20

pro pana Aleše... díky za typ, jen pár doplňujících otázek. Jak ob.čerpadlo v topném okruhu spínání/vyp.? V kotlovém okruhu - termostat - nutné vypuštění vody, nebo jen nějaký příložný způsob? A rozsah nastavení máte jaký? Díky.Hezký den Erik

Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.50 (?), 30.10.2008 22:40

Pro pana Erika.Spínací hodiny naprogramuji dle potřeby.Potom se sepne čerpadlo(v topném okruhu).A v dalším naprogramovaném čase se vypne.Mám možnost nastavit až 20 časových cyklů za 1den.Je možno nastavit i jednotlivé dny v týdnu.Kotlový okruh: Termostat mám příložný(pouze čidlo) nastavení-zapíná při teplotě 65*c a vypíná při 75*c.Teplota kotle nastoupá okolo 80*c.Tímto způsobem maličko šetřím el.energii.Teplotu zapínání a vypínání je důležité vypozorovat, aby nedocházelo k přetopení kotle.Ale každý topný systém se chová trochu jinak.Je možno namontovat za kotel termostat, který sepne obě čerpadla při překročení teploty kotle (např.nad 90*c) nezávisle na spínacích hodinách i pracovním termostatu oběhového čerpadla.(jištění proti přetopení). Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.15 (?), 29.10.2008 10:06

pro pana Vladimíra... Děkuji Vám za odpověď, malý otvor v násypce mám již od výrobce, přesto při jejím otevření mám poklop "plný vody" (že by dodavatel kropil před prodejem uhlý?? :-)) Nebo totálně špatné nastavení kotle? Kolik stojí nová násypka? Ohledně těch hodin mi to v tuto chvíly jasné je, uvidím až při montáži. Když tak bych se ještě ozval. Hezký den Erik 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 29.10.2008 17:27

Zdravím.Vlastním 10 měsícem Varimatika což je v podstatě tentýž kotel jako Ekoefekt.Zkušenosti mám takové že pokud je násypka pavidelně doplňována a je plná, tak pocení zmizí.Pokud náplň poklesne cca na polovinu voda se v násypce začne vytvářet.Větší kondenzace vody je hlavně v létě, kdy kotel ohřívcá jen TUV a v podstatě je v útlumu.Jinak také uvažuji o montáži spínacích hodin na čerpadla.Velkou nevýhodou těchto kotlů je poměrně vysoká spotřea el.energie.Přes léto kotel odstavím a raději pojedu TUV na noční proud.Někde jsem také slyšel jak Ledvice zdražují.Někde prý až na 260 Kč za q.Což se mi nějak nezdá.Já topím MUSkou a ta do konce roku drží cenu z úpravny z Komořan na 140 Kč za q.Zdravím David

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?), 29.10.2008 18:06

zdravim od jara do podzimu muzete jet na solarni ohrev

Připojit reakci

lin (101) - xxx.xxx.12.250 (?), 30.10.2008 5:56

Zdravím, Davide,místo spínacích hodin jsem na můj VK25 nainstaloval termostatické spínače.Více v příspěvku Varikot 25,45.

Luboš

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 29.10.2008 18:18

Dobrý veřer  - pane Eriku, nová násypka stála kolem šesti tisíc  (i s montáží). Já problém s uhlím nemám, vodu v násypce také ne. Nevím, čím to u vás může být způsobeno.   Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.34 (?), 2.11.2008 21:44

Kotel E24 mám od srpna a zpočátku se násypka hodně "potila" - při každém otevření poklopu vyteklo plno vody. Nevím přesně důvod, ale změnil jsem uhlí z původní MUSky na Ledvice a samozřejmě kotel teď jede naplno.

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 2.11.2008 22:17

My bereme uhlí z Běchovic a nemáme problém.  Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.152 (?), 17.12.2008 14:26

Dobrý den, taktéž mám kotel EKOEFEKT 24. Násypka mi prorezla po 5letech,3mm otvor mám vyvrtaný, ale pořád se mi to potí. Moc nerozumím tomu límci v násypce-jak to osadit. A také bych se rád dozvěděl jak poznám dobré nastavení krokování nejen dle teploty spalin. Díky Radek

Připojit reakci

Milan Žaloudek (1) - xxx.xxx.2.142 (?), 2.1.2009 16:39

Pár poznatků z provozu kotle EKOEFEKT 24

Kotel mám naistalovaný od roku 2003, používám výhradně ledvické uhlí ořech 2, roční spotřeba cca 5.5 - 6 t.Nákupní cena uhlí v roce 05/2008 byla 198Kč/1q + 10 Kč za složení pásovým dopravníkem do sklepa od fi AGRO Čáslav. Pro porovnání v roce 2003 jsem zaplatil za 1q = 108 Kč!!! Kotel provozujl zpravidla od 15.9 do 15.5.. V topné sezoně využívám jej rovněž k ohřevu teplé vody.Kotel je napojen na stávající teplovodní samotížný systém s litinovými radiátory a dodatečně zřízené podlahové sytémy v jedné místnosti a malé zimní zahradě.Teplota v domě je řízená z jednoho místa  ,řídícím systémem Cemotronic pro každou místnost samostatně, s šesti teplotními hladinami, přes termopohomy. U kotle je řešená teplota vratné vody termostatickým ventilem ESBE 55oC a čerpadlem s nezbytným technickým zabezpečením. Při poklesu teploty vratné vody pod 55oC je ještě naistalován termostat, který spoustí čerpadlo na velice krátkou dobu, pár sekund, tím je zabezpečená správná teplota vratky na 55oC. Vhledem k tomu, že u oběhového čerpadla v ochozu, je osazená bezpružinová klapka, podlahový systém v jednom pokoji pracuje samotížně, současně je ohříván bojlér a tím je využito teplo kotle v teplé záloze. Kotel obsluhuji 1x za dva dny, doplnění paliva a odpopelnění.1x za týden vyčistím spalinovou cestu.Kotel je seřízen na výkon cca 16 kW, jinak nesleduji dobu náběhu na plnou teplotu.U kotle mám trvale nastavenou teplotu 70oC, kterou si kotel sám udržuje.V případě že dojde k povelu otevření ventilu v některé místnosti, tak je zapnuto oběhové čerpadlo, nastavené na minimální výkon, příkon cca 25W.Násypka se potí i přes vyvrtaný otvor, ale pouze v přechodných obdobích na začátku a konci sezony , kdy je malá spotřeba tepla.Jedná se domek o rozměrech 14x12m o dvou podlažích, vytápěné je 1.5 podlaží, okna jsou plastová celková plochy 23m2. Kotel Ekoefekt je vhodný pro ty uživatele, kterým není zatěžko, jej obsluhovat, ale ten se nám odmění velice přijatelnými provozními náklady na tepelnou pohodu v domě 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.213.5 (?), 29.8.2013 23:20

dobry večer.p.vladimire.letos mi zabudovaly ekoefekt 24.mam dvě objeh.čerpadla grunfos alfa2.jedno je v kotlovem systemu.na zpatečce a druhe na vystupu do okruhu radiatoru.jak to funguje vam když ho mate pres noc vypnuty a rano se zapne sam takze vubec nevyhasne jen se udrzuje maly plaminek aby rano chytil a jak jeto s teplotou vracecky na kotlovem systemu.pisou ze nesmi spadnout pod 55.st.sem lajk tak se ptam 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.1 (?), 25.11.2008 16:25

Pouzivam toto taky jen topim stepkama a vyjde mi topeni na 2000kc za topnou sezonu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.50 (?), 25.11.2008 20:01

Topíte štěpky v ekoefektu?Ve směsi z uhlím nebo samostatně?A máte nějakou úpravu kotle?Zajímalo by mě to, jelikož jsem chtěl přimíchávat štěpku do uhlí, ale výrobce nedoporučil více než 10-20 % štěpky, tak jsem to vzdal úplně.Děkuji Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.239.15 (?), 4.1.2009 20:45
Dobrý den. Kotel E24 mám nastaven na 65oC a za 24h ztopí 2 násypky. Rošt mám nastaven na minimum, ale aby měli spaliny teploty stále kolem 180oC. Ať dělám co dělám, nemůžu snížit spotřebu uhlí. Problém začal před rokem, kdy jsme ke stávajícímu okruhu v přízemí připojili další okruh v 1.patře (každé patro má 150m2). Prý to může být slabým čerpadlem.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 4.1.2009 21:37

Máte malou  (standardní) násypku uhlí, nebo velkou - vysokou?   Zkuste si spočítat,  zda zvětšením počtu topných těles,  jste nepřekročil maximální výkon kotle.  Dále,  napište, zda máte do okruhu zapojen čtyřcestný ventil a jak ho máte nastavený?  A máte-li vratnou vodu do kotle alespoň s teplotou 60 °C ?   Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.31 (?), 4.1.2009 22:52

Když rozšíříte vytápěnou plochu a ponecháte stávající kotel, tak je přece jasný že se musí zvíšit spotřeba paliva, ať se jedná o uhlí, dřevo, nebo plyn.

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 5.1.2009 1:28

Je jasné, že při zdvojnásobení vytápěné plochy se zvyšuje spotřeba paliva, ale uváděná spotřeba je vysoká. Stejným kotlem vytápíme 220 m2 a teplou vodu do dvou bytů se spotřebou kolem 100 kg za 2 dny  (když mrzne) a pokud je kolem nuly, tak 100 kg ořechu 2 vydrží na 3-4 dny. Chyba bude asi někde jinde.      Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.85.65 (?), 5.1.2009 15:23

Dobrý den,

my máme doma kotel dakon s poladěnou násypkou a spálíme za rok 30-50 metráků a ještě nějaké piliny. Je pravda, že musíme chodit přikládat, ale spálíme polovinu toho co vy. S Dakonem máme dobré zkušenosti. Je to super kotel. Máme dům o dvou poschodích po 3+1.

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 5.1.2009 22:23

Každý je asi spokojený právě s tím svým...  Nechtěl bych být uvázaný u kotle a několikrát denně přikládat.  Při venkovní teplotě  +10°C přikládám 1 x za 5 dní!  A v létě při ohřevu vody v bazénu a v bojleru přikládám 1 x za 10 dní!  To je opravdu o něčem jiném.  Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.239.15 (?), 6.1.2009 22:51

Dobrý den. Teplotu vratné vody mám 62oC. Čtyřcestný ventil namontován mám, je nastaven na 9.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.239.15 (?), 6.1.2009 22:55
Násypku mám standartní. Děkuji, Tomáš.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 7.1.2009 0:02

Tomáši, zkuste přivřít čtyřcestný ventil na čtyrku a zvyšte výstupní teplotu vody z kotle na 75 °C.  Máte-li menší (standardní) násypku, musíte bohužel častěji nasypávat.  Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.187 (?), 12.1.2009 20:05

Dobrý den, mám kotel ekoefekt 24, již topím 2 roky bez problémů. Můj problém nastal dva měsíce po záruce a to, dalo by se to nazvat tlukot v kotli. Volal jsem výrobci a bylo mi sděleno, že mám vodní kámen v kotli, kde se nachází tzv. píšťala, která má malé trysky a jsou zanešeny vodním kamenen. Dále mě výrobce upozornil, že v okruhu má kolovat specielně upravená voda a ne obyčejná voda, kterou používá každý topenář při napouštění topného okruhu. Jako řešení mi bylo řečeno rozřezat kotel v místě trysek (píšťala) a vyčistit, jsem druhý případ z tisíce v ČR. Máte někdo i tuhle zkušenost. Za radu děkuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.242 (?), 17.1.2009 10:31

Přeji dobrý den, mám otázku mate pouze 4 cestný ventyl nebo ještě ktomu comasterm kerless

Připojit reakci

Tomáš Hladík (1) - xxx.xxx.239.15 (?), 18.1.2009 20:21
Jestli to byla otázka na mne, tak mam pouze čtzřcestný ventil. Tomáš
Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.22 (?), 20.1.2009 13:41

Pro kolegu co spálí v EKU 24 dvě násypky za den: nastavte výst.teplotu vody na 75st.Kotel bude nabíhat při cca 70st.Určitě máte na kotli cyklovač pohonu roštu, doporučuji nastavit na st.2 a čtyřcestný ventil na hodnotu 4,tak jak radí pan Vladimír.Ovládání u ventilu je ruční a již nepatrný posun ovlivňuje výst.teplotu vody.K roštu, mám nastaven na tl.plátku dř.metru.Provozuji již duhý rok, vytápím rodinný dům 10x14m stabilně dvě podlaží, o výkendech i podkroví, bez problému. Jarda. P.S. zdravím pana Vladimíra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.6 (?), 1.2.2009 14:47

Zdravím všechny automatické kotelníky.Objevil jsem tuto velmi zajimavou diskuzi a hlavně poučnou.Vlastním kotel ekoefekt 29 to je už staršího data výroby a až na nějaké dodělavky jsem spokojen.Je fakt že mi zkorodovala nasypka, kterou jsem musel vyměnit.Vyrobil jsem si ji sám a trochu větši než je ta puvodní a hlavně ze silnějšího plechu.Na výstavě INFOTHERMA jsem upozornil zastupce vyrobní firmy na tuto zkušenost a ptal jsem se ho, zdali by nebylo možné násypku dodávat z nerezového plechu, sice dražší možna o dva tisíce ale na pořad.Odpověděl mi, že by to bylo drahé.Ale myslím si při ceně dnešní si radší připlatím.Take mě zaujala regulace pomocí spinacích hodin, když doma nikdo není nemusíme topit.Rád bych věděl, kdo to má v tom smyslu vymakané at napíše.Jinak doporučuji nechat si vyvložkovat komín, po zkušenosti sám vím, co uděla dehet ve starším komíně.Přejí Vám všem teplo a pohodu v kotelnách Vojta

Připojit reakci

lin (101) - xxx.xxx.12.250 (?), 1.2.2009 21:02

Zdravím všechny.

Odpověď, že by násypka byla drahá se dala naprosto očekávat.Oni to výrobci mají velmi dobře spočítané.Nepotřebují, aby jste zaplatil 1x za násypku z nerezu.Je pro ně výhodnější, když si postupem doby koupíte násypky 3.Já mám VK25 a po ukončení topné sezony násypku zdemontuji, nechám ji opískovat a poté pozinkovat.Vyjde to tak na 800 peněz a mám klid.Kamarádovi odešla násypka po 3 letech a udělal si nerezovou.

Topení štěpkou v tomto kotli by mne také zajímalo.Pokud někdo nasbíráte zkušenosti,dejte prosím vědět.

Hodně pohody s automatikou

Luboš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.251.120 (?), 3.2.2009 13:42

Zdravím, já mám kotel ekoefekt24 s malou násypkou od r.2004 a jsem s ním vcelku spokojen ale je pravda že spotřeba se mi zdá větší než uvádí výrobce, přikládám 5 kýblů denně a kotel pracuje tak 10hod.za den.Zapojil jsem ho tak že malý okruh je přes automatický čtyřcestný ventil, takže kotel se natápí na 80stup. a v obýváku mám pokojový termostat který spíná čerpadlo do radiátorů, tzn.že pokud je dosaženo požadované teploty v pokoji, vypne čerpadlo a kotel po dosažení 80st. se odstaví.Petr.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.185 (?), 5.2.2009 20:47

den.tento kotel mám (ekoefekt 24) již 6let, je pravda, že si člověk musí hodně věcí dochytat.Zdravím pana Vladimíra, má dost vychytávek. vytápím cca 220m2 plochy a bojler 200L, což je asi 400m3.Taktéž mám dům u Prahy, takže mírné klima.Násypku je určitě dobré udělat z nerezu.Co se týče teploty spalin, kde kondenzační bod v komíně je cca 130 stupnů, je potřeba toto vyzkoušet, já provozuji teplotu spalin na CCA 140 stupních a nerez vložku 130mm čistím 2krát do roka.V tom můžete mít větší spotřebu.tahová výška komína 9m.

Nejdůležitější není teplota spalin (jde pouze o komín)ale to, aby po odklopení víka trubkovnic zde byl pouze suchý popílek. Při teplotách okolo nuly mám spotřebu 21kg za 24 hodin.Další věcí je, že jsem namontoval ekviterm od komextermu s hodinami RVT 06.2.Myslím si že po nastavení vhodné křivky (nastavoval jsem asi dva měsíce) je to výrazná ůspora paliva.To že se potí uhlí v násypce jsem též řešil otvorem v ní, ale posléze jsem toto konsultoval s kamarádem vedoucím strojovny tepelné elektrárny (vím, že ta pracuje v jiném režimu a rozstřikem)ale povídal mi technologii spalování a i to že malé množství vody které přijde spolu s uhlím na rošt, zvyšuje účinnost hoření.Ke kolegům, kteří řeší oběhová čerpadla.Je nutné mít jedno čerpadlo na kotlovém okruhu a druhé na domovním okruhu, zvlášt,jeli dotován bojler.

Myslím si, že spínací hodiny v systému jsou dobré, ale nevím jestli po celonoční odstávce je možné dosáhnout vratku 57stupnů, tuto mám vyzkoušenou (nic nedehtuje).Jinak velice fandím tomuto foru. Radovan

Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 5.2.2009 23:14

Dobrý večer pane Radovane, také Vás zdravím.  Po noční odstávce (7 hodin) mi spadne teplota vratné vody na 30°C.   V 5,00 se zapne nejdřív kotel a teprve po půl hodině se zapíná oběhové čerpadlo.

Máte pravdu, že malé množství vody které přijde spolu s uhlím na rošt, zvyšuje účinnost hoření, ale měnit každý pátý až šestý rok násypku by bylo méně ekonomické.  Novou násypku jsem si nechal udělat ze silnějšího materiálu a tak doufám, že s použitím otvoru, který se mi osvědčil, vydrží násypka déle.

Dnes jsem koupil uhlí ořech II. za 200,- Kč za metrák ze skladu Úžice.  To zdražení je opravdový skok.  Ještě vloni jsem kupoval za 130,- Kč.   V Běchovicích ho mají už dokonce za 240,- Kč.  Odkud kupujete uhlí Vy?  Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.152 (?), 10.2.2009 13:42

Dobrý den. Já bral zeskladu v Bříství a i s dopravou 220 za q.Výhoda je že uhlí je ze skladu a tím pádem suché a s jistotou, že je Ledvické.

U té teploty 30stupňů - mě to přijde málo, měl bych opravdu strach z koroze vnitřku kotle.Jak jsem psal, udělám násypku nerez, dle nabídek je cena okolo 8000kč, Radovan

Připojit reakci

andy.wise (256) - xxx.xxx.220.253 (?), 10.2.2009 14:10
Při 30 °C kondenzuje voda pouze pokud je rozdíl teploty vratné vody vyšší než nevímzhlavykolik (asi 1,3 násobek, ale berte mě s rezervou) topné vody. A to se ještě mění v závislosti na vlhkosti okolního vzduchu. Tzn. po útlumu kondenzuje voda na stěně kotle pouze během natápění, a to hlavně na vodou ochlazovaných stěnách topeniště. Tzn. v době útlumu kotel není poškozován kondenzační korozí.
Připojit reakci

Daniela (57) - xxx.xxx.204.208 (?), 1.2.2009 20:10

Dobrý večer Jardo, po návratu z dovolené jsem našel Váš příspěvek. I když opožděně, tak zdravím též.  Jsem rád, že i Vám slouží kotel Ekoefekt 24 bez problémů. Jen doufám, že opatření ke zlepšení ovzduší nám nezabrání v používání tohoto výborného kotle.  Vladimír.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.38 (?), 3.2.2009 17:29

Dobry den. Mam Ekoefekt 24 třeti sezonu a zatim si nemohu stěžovat.Na začatku topne sezony spotřebuji 4 kbeliky a topim od 6 do 9 a od15 do 21hod.Při teplotě pod 0 8 kbeliku a topim od 5do 21hod. Jeden kbelik 8-10kg.  Kotel je napojen na časovač a tak si mohu navolit kdy potřebuji topit.Vše mam zapojeno na elek. ovladani.Využivam i ořev vody 200l a 120l.CHod roštu na c4.Co se tyka ventilatoru je dost hlučny ale musim podotknout že je připojen asi 40cm od kotle.Domek ma 14-10m- přizemi+1parto.Nemohu přidat foto poradite mi.Pavel Koutsky

Připojit reakci

Petr H (3) - xxx.xxx.251.120 (?), 8.2.2009 17:02

Zdravím, tak jsem v pátek koupíl ořech2 v uhelných skladech v Jihlavě a nestačím se divit, dvě násypky denně, z 10kýblů uhlí je 8 kýblů popela, teplota spalin max.130st.když jsem chtěl uhlí reklamovat tak se mi jen vysmáli že v Ledvicích měli výpadek proudu a tak je to uhlí nekvalitní, že stím nemůžou nic dělat.Holt se budu muset vysrat na nekvalitní uhlí za 240kč a přejít na vyjetej olej, ten topí vždy stejně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.70 (?), 8.2.2009 17:52

Tvrdě, opravdu tvrdě šlapejte na paty prodejci.On má povinnost se zabívat tím že jste koupil nekvalitní uhlí.Jejich výmluvy neberte vážně.Producent uhlí, ve všem případě Severočeské doly Bílina zodpovídají za kvalitu.Uhelný sklad by měl mít smlouvu a vámi nekvalitní uhlí musí jít vyreklamovat.Reklamovat se dá hlavně zvýšený podíl dehtu a množství popela které neodpovídá předepsané normě.Za Severočeské doly Bílina reklamaci vyřizuje paní Bomberovicová.Pepa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.115.106 (?), 9.2.2009 14:24

Tak to jsem netusil, ze se da takhle uhli reklamovat.

Vloni jsme koupili uhli (mluvim o cernem uhli, mame obycejny kotel ), ktere velice spatne horelo, malo hralo a popela bylo tolik, ze popelnice temer nestacila. Pretrpeli jsme to a byli jsme radi kdyz se spotrebovalo.  Priste jsme koupili uhli, ktere hori "jak benzin" a popel neni temer zadny.(odhadem tak 5x mene popela a 2x vice tepla). Priste jsme meli zase uhli, ktere bylo neco mezi... Je to fakt pokazde jine, silena loterie :-(

Zkusenosti jsem zjistil jsem, ze je dulezite si do uhelnych skladu zajet osobne (ne si to nechat dovezt a pak brecet) a uhli peclive omrknout. Jakmile ma na pohled trochu stribrny nadech, tak v zadnem pripade nekupovat. Kdyz je cernocerne, s asfaltovym odleskem, tak brat honem a hodne i do zasoby.

Ahoj Jirka :-)

Připojit reakci

Petr H (3) - xxx.xxx.251.120 (?), 9.2.2009 19:49

Mě řekli že se můžu soudit, že to třeba vyhraju ale že to musím na vlastní náklady naložit a odvést zpátky a že mají 30 dní na posouzení, jenže já nemám peníze na nakoupení jiného uhlí a měsíc bez topení si nemůžu dovolit

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.114 (?), 24.2.2009 19:39

Jsem na tom uplně stejně - uhlí z uhelných skladů Sedlčany - Ledvický ořech - koupil jsem jej cca před 3mi týdny. To je děs, nestíhám vynášet popel a teplota spalin 130 až 150 a celý dny běží ventilátor. Děs.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.38 (?), 3.3.2009 19:06

Ahoj v sobotu jsem koupil uhli z Ledvic a je to hruza, mam to seme spal.130 -150.Nekupujte ledvike uhli jsou to vyhozene penize(dal jsem 220 za metrak)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.19.99 (?), 19.2.2009 22:11

Dobrý večer. Mám dotaz k čtyřcestnému ventilu (duomix). Máme kotel Ekoefekt 48, vytápí bytovku 6 x 3+1. Nevím jak ventil nastavit. Když ho dám tak, aby se mi do kotle vracelo minimálně 60°C, tak mi z ventilu do topení jde voda teplá tak, že na trubce udržím ruku. Což je dost málo. Na termostatu u kotle mám nastaveno 75°C.  Máte někdo takové zkušenosti? Nemůže být něco a ventilem? Překem děkuji za reakce.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 25.2.2009 15:52

Dobrý den.Výstupní teplota je celkem dobrá.Já mám čtyřcestný ventil ESBE a při provozu v minulých dnech kdy byl velký mráz jsem měl nastaveno na stupeň č.4.Pokud vytápíte 6 bytových jednotek, určitě bych instaloval na duomix servopohon(cca 2 tis.Kč)+ekvitermní regulaci, která bude sama vyhodnocovat a pouštět do systému tolik teplé vody kolik je ve vybraných bytech potřeba.Uštříte energii i uhlí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 27.2.2009 7:27

Teď nevím, jak to myslíte "tolik teplé vody kolik je ve vybraných bytech potřeba". Máme termostat jen v jednom bytě a to v nejchladnějším. Nemáme namontované ani termostatické hlavice na radiátorech.

Kdybych měl na našem čtyřcestném ventilu na stupnici 1-10 nastavit 4, tak vstupní teplota do radiátorů bude tak 40°C. Tzn. v posledním bytu bude studený radiátor.

Termostat nám spíná oběhové čerpadlo a to se v zimních měsících nezastaví. V nejchladnějším bytu není víc než 20,5°C. Martin.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 27.2.2009 12:36

Martine, předpokládám že máte nucený oběh z dvěma čerpadly.Kotlové čerpadlo musí být v provozu neustále.za výstupem za duomixem by mělo být správně nainstalováno další čerpadlo které vám přivádí topnou vodu do radiátorů.Dále by bylo dobré vědět na jaké větvi máte napojen bojler TUV, který může při odběru teplé vody na koupání způsobovat ochlazování kotle.Chybu kterou podle mě máte je že pokojový termostat máte osazen v nejchladnější místnosti, což se neděláVětšinou se referenční místnost volí obývák nebo dětský pokoj.Asi bych začal tím že bych v místnosti kde ten pokoják máte nainstalován, přivřel topení a v místnostech kde dochází k nedotápění bych topení zase otevřel.Je potřeba si s tím pohrát v delším časovém úseku.Co se týče duomixu, zkuste si s tím pohrát, pootvírejte topení všude tam kde je potřeba, systém prohřejte a pak vyregulujte.Co se týče vratné vody tak p.Malina s Ekoefektu dovoluje teplotu vratky kolem 55 stupňů.Kotel bych nastavil klidně i na 80 stupňů.Další by bylo dobré vědět, zda ten váš kotel vůbec utáhne tolik bytových jednotek.Myslím že by byla vhodější ta 48 kW.Aleto asi víte sám jaké máte repelné ztráty.Pak dejte vědět.D.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 3.3.2009 6:18

Děkuji za ohlasy a rady. Dvě čerpadla máme, tak jak jste to popisoval. Bojler na topné vodě žádný není. Všechny byty mají elektrický. S tím termostatem; my ho nemáme v nejchladnějším pokoji, ale v nejchladnějším bytu (v obýváku). Možná jsem se špatně vyjádřil. Kotel máme 48kW - to už jsem psal. Regulovat radiátory někde u sousedů, je bezpředmětné. Jsou lidé kteří systém topení a toho kotle nedokážou, nebo nechcou pochopit. Radiátory by si stejně otevřeli. Někomu ani nejde vysvětlit jak se má správně větrat. A takoví jsou schopní mít nad radiátorem celý den otevřenou ventilačku. Ale to jen tak pro zajímavost. Myslím si, že by alespoň trochu pomohly ty termostatické hlavice.  No uvidíme. Na příští topnou sezónu s tím snad něco vyšmoulíme. Děkuji Martin.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 5.10.2009 10:13

Tak nám začala topná sezóna a hned měli v sousední bytovce pěkný vzrůšo. Přestal z nějakého důvodu fungovat termostat a nešlo jim spustit oběhové čerpadlo. Kotel sice vypnul, ale protože mají něco s roštem, začat prohořívat do násypky. Na teploměru výstupní vody (je do 130°C) byla ručička opřená o dorazový kolík. No dovedete si představit co ten kotel dělal. Až když se teplem začal loupat nátěr z násypky, teprve se nám podařilo rozjet čerpadlo. A to byl teprve rachot. Myslel jsem, že se jim rozletí duomix. Tlak vody byl kolem 3 atm. No mazec. Nakonec všechno dobře dopadlo. Vynosit uhlí z násypky a znovu rozjet kotel. Servisák nám řekl, že ten odvzdušňovací ventil na kotli má fungovat jako pojišťovák a případný vzduch vzniklý varem odfouknout. Nestalo se, ale i tak jsme to zvládli. Horší by bylo kdyby se to stalo až by všichni spali.To je jen tak pro zajímavost co dokáže jeden nefunkční termostat.

Tak doufáme, že už se nám nic podobného nestane. S pozdavem Martin.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.168 (?), 5.10.2009 11:03

Tam nebyl PV???

"Servisák nám řekl, že ten odvzdušňovací ventil na kotli má fungovat jako pojišťovák a případný vzduch vzniklý varem odfouknout"   Co je tohle za servisáka???

Nebyli jste moc daleko od bouchnutí kotle. Všechny co stojí za ochranou proti přetopení bych pořádně podusil. Vkaždém případě to berte jako pořádnou výstrahu do budoucna - pokud to necháte tak jak to je, tak to příště můžete zjistit pozdě a řachne to...   Gl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 5.10.2009 13:13

Pojišťovák už je vyměněnej. Ještě jim budou měnit rošt a kdoví co... Ale i kdyby ten pojišťovací ventil fungoval, jako že selhal, stejně by ten kotel mohl bouchnout, když začne prohořívat do násypky. Toto je u toho kotle nedomyšlené. Mluvím o kotli 48kW.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 6.10.2009 8:45

Tak s tím odvzdušňovacím a pojišťovacím ventilem to byl informační šum. Samozřejmě pojišťovák je jinde. Mě se to zdálo nějaké divné. Ale každopádně nefungoval.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.251 (?), 6.10.2009 9:22

PV selhal - nevíte proč? Jaký tam byl, kde byl umístěný a v jaké poloze, jaký měl otevírací tlak, jak byl starý, zkoušel se někdy? Můžete to vyfotit? Díky za upřesnění,   Gl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 15.10.2009 13:16

Můžu vědět proč se ptáte?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.168 (?), 15.10.2009 15:13

Proč se ptám? Selhání PV není běžná věc, tak mě zajímá proč se to stalo - možností je několik - buď tam vůbec nebyl, nebo měl otevírací tlak vyšší než měl být, bylo přilepené sedlo atd.   Gl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.54 (?), 18.2.2009 20:12

Dobrý den.

Používám kotel Ekoefekt24 již 9. sezonu. Násypku mám původní, ale je to bohužel její poslední zima. Rád bych se zeptal, jestli někdo nevlastníte výkresovou dokumentaci k násypce. Díky Láďa

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 11.5.2009 18:26

Zdravím automatikáře.Co se týče nákresu od výrobce je to problém, nevím jak je na tom Ekoefekt ale z Varimatiku nkresovou dokumentaci z nch nevytáhnete ani náhodou(potvory).Kotel vlastním 2 rokem, po prvním roce jsem instaloval servopohon+regulaci, jsem vcelku spokojen.Pocení násypky, nyní kdy kotel topí v podstatě jen bojler se opět dostavilo.Během zimy není problém.Vyvrtal jsem i dírku z vrchu násypky ale moc to nepomohlo.Kotel je někdy v útlumu i 10 hodin.Rubeš ml.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.143.20 (?), 18.9.2009 10:25

Zdravím ekoefektáře, mám kotel sice 2 měsíce, ale zatím jsem nadšený.Chtěl jsem jen k násypce napsat, že výrobce prodává pokud máte zájem jenom lem násypky, kde to prorezaví-stojí cca 1500,-Kč.Stačí potom násypku sundat, oříznout urezlé hrdlo a navařit nový lem.Vyjde cca do 2000,-Kč a máte min. na 6 let pokoj

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 6.10.2009 8:52

Zdravím. Chtěl bych se zeptat co používáte jako těsnění ve víkupro přikládání?

Nám dali topenáři jakousi pěnovou hmotu a je to docela dobrý. Ale prý existuje nějaká silikonavá hadice přímo pro tento kotel. Víte o tom něco?

Martin.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.143.20 (?), 6.10.2009 14:27

Zdravím, měla by tam být podhuštěná duše z kola-nic jiného!!-přímo od výrobce doporučeno

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.30 (?), 26.10.2009 7:17

To s tou duší vím také. Ptal jsem se i přímo u výrobce. Ale když vám do měsíce 3 různé duše ujdou a prohoří Vám tolikrát násypka je to na zbláznění.  Navíc v cykloservisu mi řekli, že duši musím nafouknout v plášti a   předepsaným tlakem. Jinak ujde vždycky...

Ale už jsem něco sehnal. Jmenuje se to mikroporézní silikonový profil. Dělají různé průřezy a tvary. Objednal jsem obdélníkový průřez 3x2 cm v délce 1,6 m, nacpal do té drážky pro duši a...

zatím to vypadá dobře. Uvidíme jestli vydrží celou zimu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.53 (?), 5.1.2010 12:07

Dobrý den. Až budete mít kotel 4 roky, povíme si něco o výměně hrdla. Nám se loupou rezavé "fleky" s nalepeným dehtem z celé plochy násypky. Dávám jí ještě max. dva roky. Pak asi vyhodím celý kotel.

Martin

Připojit reakci

crazy.duck (1) - xxx.xxx.201.31 (?), 14.10.2010 23:49

Dobrý den,

tak jsem se také stal majitelem staršího kotle Ekoefekt 24. Jelikož je to starší kotel, tak po 3 dnech se mi total rozpadla násypka u hrdla. Nevíte někdo, kdo by udělal násypku novou v relativně přijatelné cenové relaci? Volal jsem výrobci a cena za novou násypku je neúnosně velká.

A jak máte pořešeno upevnění odathového ventilátoru? Bylo by prosím možno vložit sem nějaké foto? Jdou od něj hrozné rezonance, jež se rozléhají celým barákem.

Děkuji, s pozdravem

KaČer

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.72 (?), 21.10.2010 14:13

Hezký den kotel ekoefekt mám již 5 let. Zatím bez vážných problémů šlape. Problém s násypkou je běžný u všech kotlů tohoto typu, jelikož se v násypce sráží voda z uhlí, které má přirozenou vlhkost. Mě také prorezla. Nechal jsem si udělat novou v zámečnické firmě, kde podle té staré udělali novou. Jinak ventilátor nemám připevněný na komínu nebo zdi, ale postavený na stojanu který stojí na podlaze. Do otvoru komína je poze vsunuté hrdlo od ventilátoru, které je omotáno nehořlavou šňůrou, aby spaliny nešly do kotelny. Ze začátku jsem měl také takové podobné nešvary ale teď už je to v pohodě. Hezký den

Připojit reakci

host - xxx.xxx.101.199 (?), 9.11.2010 15:13

Mám tento kotel 6 rok, přední dolní část násypky mi rovněž prorezivěla. Nechal jsem si ohnout 4 mm plech ve tvaru lichoběžníku a 3 cm okraje ohnut a nanýtoval přes díru, utěsnil tmelem a mám na nějaký rok pokoj. Jinak není problém si nechat ustřihnout a ohnout plech celé spodní části zásobníku a navařit na původní. prorzí tehdy, když častěji necháte dohořet celý zásobník, čímž dochází k přehřátí dolní části při dohořívání či dlouhých odstávkách při předimenzování výkonu. Nedám dopustit na tento kotel pro jeho snadnou regulovatelnost a jednoduchost. Chce to však servoventil a automatiku Adex a celou sezonu není co seřizovat. Otápím dvoupodlažní dům se spotřebou kolem 60 q uhlí Bílina.

Příbuzný si zakoupil Licoterm AM 24 s automatikou - po zkušenostech bych za tento neměnil.  Háklivý na vlhkost, každou dodávku uhlí, větší změnu počasí,  nutné časté změny nastavení kotle a automatiky, výkyvy ve výkonu, zadehtování. Vyladit jeho správný výkon je vyšší dívčí.

V tomto počasí krmím eko kotel 1 x za 4 dny. Ta dírka do víka se mi líbí vyzkouším. Duši jsem měnil pouze 2x ale hlavně z důvodu opomenutí doplnit kotel a dohoření paliva a tím přehřátí zásobníku a duše víka.I o zateplení spodní části isoverem uvažuji - zajímaly by mě zkušenosti s tím.

JK

Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.198 (?), 29.9.2011 20:11

Mám kotel ekoefekt 24 již 5 rok, a stále mě trápila vlhkost a kouř v násypce. Letos mi v ekoefektu doporučili krk pod násypku. Nechal jsem si jej namontovat a rosení téměř zmizelo a kouře v násypce je již minimálně.  Mohu jen doporučit. Škoda, že je to nenapadlo již před 5 lety.

Jinak je kotel blbovzdorný.

Karel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.27 (?), 1.12.2011 13:59

Dobrý den, četl jsem o krku pod násypku ale netuším o co se jedná. Mohl bych Vás poprosit o foto?

Děkuji za odpověď, Karel bříza

Připojit reakci

host - xxx.xxx.164.152 (?), 8.12.2010 13:43

Je to pravda.Také mě násypka prorezla.Znovu jsme vše vystužili a vyvařili, ovšem nevím na jak dlouho.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.198 (?), 29.9.2011 20:35

Pokud si dáte krk pod násypku přestane Vám násypka reznout zavolejte si výrobci

Petr

Připojit reakci

host - xxx.xxx.92.50 (?), 1.10.2011 19:00
Jaký krk, co to je???
Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.88 (?), 1.10.2011 19:31

,,Krk" je mezikus mezi kotel a násypku.U nových kotlů je už součástí násypky.Prý výrazně snižuje kouřivost a dechtování v násypce.Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.198 (?), 27.10.2011 15:07

Na kotel Ekoekt 24 nepotřebujete vložkovaný komín, ale je to samozřejmě lepší si jej vyvložkovat.  Mám kotel již 6 bez vložky a dobrý. Příští rok jej asi vyvložkuji. Jirka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.17 (?), 28.11.2011 0:18

Dobrý den,

zakoupil jsem kotel Ekoefekt 24 a cca 2 měsíc je v provozu. Vytápím s ním půdomek - resp. byt o velikosti 3+1, dále venkovní chodbu domu, garáž a bojler. Přečtením příspěvků jsem zjistil, že mnohem větší vytápěné plochy a kotel navštěvujete v těchto dnech cca po 3-5 dnech. Nastavení nevypadá jako věda, ale asi mám něco špatně. Kotel vydrží max. 1,5 dne. Takže jej navštěvuji 1x za den a to ještě nejsou mrazy. Můžete mi někdo napsat jak bych měl kotel co nejlépe nastavit pro maximalizaci výkonu a minimalizaci spotřeby uhlí?. Přikládám svůj email : moto1515@seznam.cz. Díky 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.151 (?), 28.11.2011 8:38

Dobrý den, máte kotel osazen regulací Adex?Pokud ano, napište jaké máte parametry nastaveny pro posun a dobu prodlevy, popř.jaké jsou teploty kouřových plynů do komínu.Zda kotel řídíte nadřazenou regulací či přes pokojový termostat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.212 (?), 30.11.2011 7:59

Dobrý den, připojuji se k mužské diskuzi a chci Vás pánové poprosit o rady. Kotel Ekoefekt nám namontovali v květnu, topíme asi 3 týdny. Několikrát jsem tu měla z firmy pracovníky. Kotel jsem zřizovala pro manžela, který byl dlouhodobě nemocný, ale před měsícem mi zemřel a tak zápasím s technikou. Jednou se m i kotel přetopil, vyletěl hlavní jistič-vyčistila jsem saze spirálami. Teď to dělám denně. A i dnes ráno byla teplota spalin na 250 st. Pak mi neohřívala voda do bojleru-byl zavzdušněn. Upravili krokování, padalo nespálené uhlí do popelníku. Jsem ráda, v domě je teploučko, mohu se i někam na delší dobu vypravit. Pokud někdo můžete, poraďte mi vychytávky, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor a jak už se tu psalo, jak co nejméně protopit při dobrém výkonu kotle. TO BY CHTĚL ASI KAŽDÝ, ŽE? Budu vděčná za každou radu a pomoc. Zdá se mi také, že hodně protopím. Včera jsem přikládala 8 násypných uhláků. Dům je 9x9 m přízemí, v patře 3 pokoje 3x4m.Nezateplený, velké trubky v ústř.topení z konce 80.let. Děkuji všem za rady Marie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.93 (?), 19.12.2011 20:46

Dobrý večer paní Marie. Píšete o pracovnících z firmy(myšleno ta fa jenž Vám kotel prodala a pak i zapojila?) Pokud ano, nechci být kuře chytřejší než slepicesmiley. Tento kotel mám 6let, topím cca 180m2 a bez problémů.coolV těchto dnech přikládám po 4 až 5 dnech(8kyblů). Teplota spalin 180 st.devil Nevím jak moc za těch 6let ho ve výrobě změnili, ale pokud budu vědět, rád se podělím o rady. Písněte a uvidíme. ERIK

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.19 (?), 25.12.2011 13:57

Dobrý den mam stejný problem jako paní Marie denně přikladam 5-6 kbelíku uhlí a to si myslím že na tak dobre počasí co venku panuje je asi dost krokovaní kotle mam nastavený že valec se pohne jednou za 30sec o 4mm teplota spalin je 180stupnu ale příčina asi všeho je že když se ventilator vypne tak teplota spalin neklesne pod120stupnu v ekoefektu mi prodali škrtící klapku pro přívod sekundarního vzduchu po namontovaní jsem neshledal žadný rozdíl tak jsem zkusil zavřít komínovou klapku a vísledek byl že se podařilo snížit hodnotu spalin na 80 stupnu ale zase při zapnutí ventilatoru trvalo jednou tolik natopení kotlo a teplota spalin byla jen 150stupnu a tím se asi zveda i spotřeba tak jsem pořad na začatku muže mi někdo poradit předem děkuji Radek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.93 (?), 27.12.2011 22:03

Dobrý večer, spotřeba paliva se vám zvedá myslím si jen při těch teplotách kolem 120st. Selský rozum mi říká, že 120 st.znamená hoření uhlí a tzn, že vám komín táhne daleko více než by měl. Takže otázka zní proč? Kde se bere ten tah? Odzkoušejte zásobník s klapkou a zásobník bez klapky. Erik

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.19 (?), 1.1.2012 13:41

Dobrý den pane Eriku pořad bojuji se spotřebou uhlí kotel jsem nastavil že rošt se pohne o 4mm po 20 vteřinach teplota spalin 180stupnu a když je kotel v klidu tak teplota spalin klesne na 75stupnu a spotřeba uhlí 5 kbelíku a to vytápím domek asi tak 8+1 a 200l boiler a do baraku pouštím teplotu vody40 stupnu myslíte si že by se ještě něco dalo dělat stou spotřebou děkuji za odpověd Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.93 (?), 1.1.2012 19:47

Dobrý podvečer p. Radku, nechci se pasovat do pozice soudce nebo znalce. Rád používám selský rozum. Píšete 8+1,ale není 8+1 jako 8+1.Myslím objem místnosti. Pak samozřejmě objem ohřívané vody.(rozvody, použité radiátory)Vždyť jen kotel má 80l vody. No a co jsem zjistil, tak boiler je taky pěkný žrout tepla. Má žena ho umí krásně postupně vyprazdňovat a tím pádem ochlazovat. Přišel jsem na to tak, že jsem bojoval s teplotou vratky. A postupným vyřazováním jsem zjistil, že bojler je lump. Vlastně on ne, ale má žena. :-). Má rada zní-sedněte a počítejte. aaaaaPak si sám odpovíte, zda 5k.je moc či ne. Hezký večer.Erik

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.212 (?), 6.1.2012 8:03

Pane Eriku, až po svátcích jsem se připojila na diskuzi. Kotlík je nevychytaný, včera jsem zjistila, že při rozlomení škváry je uvnitř neshořené uhlí, kousek je ohořelý asi 2mm a zbytek je černý, nespálený. Tak jsem asi 1/3 uhlí vynesli do popelnice... Jak jsem výše uvedla, nejsem moc kamarádka s technikou a ty výrazy, které v diskuzi používáte jsou pro mně dost neznámé. Docela mně mrzí, že jsem do toho šla, navíc v diskuzi se většinou jedná o rok 2007-9, tak jsem asi trefila kozla, jak se říká. Možná tyto automaty jsou překonané, nevím. Také jsem do toho hodně investovala, vydala se z peněz. Je sice teplo, mohu se někde déle zdržet, ale je to za velkou cenu. Mohu tedy poprosit o případné rady a vychytávky? Dík Mariesmiley

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.93 (?), 7.1.2012 15:04

Hezký dobrý den p.Marie,

nespálené uhlí znamená nedostatek času na spálení, prohoření.Buďto máte velký posun toho svařeného kola v kotlíku(roštu:-))a nebo špatně nastavenou elektroniku. Takže popořadě. Přestože nejste kamarádka s technikou, tohle zvládnete. Na boku kotle, pod takovým plechovým krytem je malý motorek a od něj takový kolečko a s tyčinkou na které je matička a motýlek, je to tak? Pak je to spojeno s dalším héblatem až k tomu roštu. Povolením, nebo utažením matičky s tím motýlkem určujete o kolik se ve vnitř potočí rošt a tím pádem přidá další uhlí. Vy tohle asi máte moc utažený,(kolik závitů Vám rčí nad tím motýlkem??)takže bych doporučil tohle povolit. Rošt se pak zpomalý a uhlí bude mít čas prohořet.Na mém kotlu mám nad tím motýlkem cca 2 závity. Jo abych nezapoměl. Pokud je některý kousek uhlí už na začátku větší než ostatní, stejně neprohoří ani mě. :-). A ještě pro jistotu, máte uhlí "ořech 2"? :-) Pisněte co a jak a posunem se dál. Zatím na čtenou.Erik

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.212 (?), 10.1.2012 6:15

Dobré ráno, pane Eriku, jak přijdu z práce, zkusím to. Ořech mám 2, dodala firma, která montovala a dodala kotel. Neozvali se mi na žádost, proč se nespaluje, tak jsem zkusila Vás. Brali jsme uhlí na 2x. Jsme na to s klukem sami. První dávka byla drobnější, druhá větší kusy. Zřejmě to bude také tím. Někdy se z roštu ozývají zvuky, možná je tam nějaký uhlík zaseklý.Jinak neskutečná pohoda, teplíčko, jednou denně kotel obsloužit-přiložit, vynést popel a očistit saze, PARÁDA. Ještě se zeptám, termostat máme nastavený na 65 stupňů, spaliny se pohybují od 70 do 200 stupňů, voda z bojleru úplně horká, máme 120 l bojler a jsme jen 2, tak ani nestačíme spotřebovat. Přikládám 5-8 kýblů denně, teď 2 dny se rosil, před tím jen v začátcíxh topení, t.j. v listopadu. Mám také úplně uzavřenou klapku do komína. Je tam však otvor, prý z 25 %. Zdravím Vás a děkuji za případné rady a pomoc. Marie 

Připojit reakci

Dave Rubeš (51) - xxx.xxx.145.151 (?), 10.1.2012 9:13

Dobrý den, zavolejte si do Ekoefektu buď na pana Steklého nebo jiného technika, ten vám poradí správné nastavení.Nevím jaký máte typ, ekoefekt již začal montovat krk na násypky aby se eliminovala potivost v násypce.Kotel nastavte na výstup na 80,klapku nezavírejte, zbytečně se zanáší komín a výměník.Spotřeba je dost vysoká, v těchto dnech by měla být okolo 30kg.Radši nastavte delší posun roštu s delší prodlevou než obráceně, kotel déle spaluje a nejlépe využijete uhlí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.212 (?), 10.1.2012 11:58

Dobrý den, máme kotel 24, rozumím tomu dobře dát 80 na termostat? Díky Marie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.109.221 (?), 11.1.2012 15:55

Dobrý den, máme kotel Ekoefekt 24,můžete nám někdo poradit na jakou hodnotu nastavit cyklovač c0-c6.A ještě jedna otázka: když mám pokojový termostat(v obýváku)na noc nastavený na 18 stupňů a teplota v místnosti je 21 stupňů, přesto se kotel v průběhu noci spustí a radiátory začnou hřát.Když se jdu podívat na termostat kolik je na něm teplota, tak tam je třeba 20 stupňů a přesto topí i když by měl být v klidu.předem děkuji za rady.Smile

Připojit reakci

Dave Rubeš (51) - xxx.xxx.145.151 (?), 11.1.2012 20:24

Pokud máte kotel ovládaný přes pokojový termostat a ten dává pokyn nadřazené regulaci Adex Numira či Comfort a máte navolen zimní provoz pak po prvním sepnutí pokojáku dodává regulace topnou vodu po dobu 12 hodin, bez ohledu zda pokoják je vypnutý, natáčením směšovacího ventilu pak dodává tolik teplou vodu kolik je potřeba k udržení navolené teploty.proto kotel není schopen regulovat tak nízkou teplotu a místnost se logicky překmitne na teplotu vyšší.Navíc pokud máte zatepleno.Dave.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.198 (?), 23.1.2012 18:06

dobry den pokud je pod nulou je nejlepší nastavit cyklovač na c0, krokovadlo seřídit tak aby kotel hořel na teplotě asi 200 st. C. Pokud bude venku tepleji pouze dám c1 nebo c6 a tím snížím výkon a nemusím regulovat krok roštu. c0 znamená že rošt jede když jede ventilátor tzn jako by tam cyklovač nebyl. c6 znamená že minutu rošt jede a minutu stojí jednoduše sniží množství paliva na rošt.  Mam ekoefekt 24 čtvrtou sezonu a dobry, jednoduchy a spolehlivy. Karel 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.212 (?), 29.3.2012 8:52

Dobrý den přeji,

také pěkné jaro. Zdravím Vás všechny, co máte kotel ekoefekt 24. Jak jste prožili zimu, co Vaše kotly a peněženky? Zůstalo Vám ještě trochu uhlí na příště? Mám za sebou první zimu s tímto kotlem. Je pravda, že jsem potřebovala rady pana Steklého, či jeho kolegy. Hodně dobré, přikládání 1x denně i čištění. Vše tak čtrvthodinku. Uhlí 65 q, zbyly asi 4 q. Včera už nám dovezli 40 q na další zimu, musím si koupit ještě jednou tolik, zima byla mírá ze začátku. Co kdyby... Kolik stojí u Vás uhlí ořech 2? Já dala 268 Kč, 500 za dopravu. Takže nadechnu a budu šetřit na druhou hromadu. Doma teplo, sice pořád jel ventilátor, neprohořela násypka, jen mi kotel 2x chcípnul, nevím proč. Poprvé asi pro zanesené trubkovnice. Tak se ozvěte a sdělte své pohledy na topnou sezonu. Zdraví Marie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.28 (?), 20.4.2012 14:39

Dobrý den také, já kdybych měl spotřebu 65 q, tak jsem šťastný jak blecha.Kotel mám třetí sezonu a spotřeba 130 q.Při instalaci kotle technik odhadoval spotřebu max. na 80 q.Je pravda, že máme velký 2gen.dům-nezateplený.Ale jinak spokojenost.Cena uhlí v sezoně 225,-Kč teď 219,-Kč

Zdravím Olda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.212 (?), 25.4.2012 11:52

Dobrý den, vidím, že u Vás je uhlí levnější, jste asi blíž zdroji. My jsme až ze slovenských hranic, tak si musíme připlatit. Je dobře, že čtu převážně dobré reference na kotel E24 a snad nebudu litovat investice.Teď jen dobře užít léta a nachystat se na další sezonu. Zdraví Marie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.34 (?), 10.6.2012 11:40

já se na podzim a na jaře peru s tím, že díky menší potřebě tepla se mi rosí násypka, ale hlavně dusim splodinami sousedy. Máte nějaké řešení?

Aleš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.250 (?), 10.6.2012 13:22

Akumulátor..., ale možná Vám výrobci automatů poradí lepší řešení, když obvykle svorně tvrdí, že jejich automat je dobře regulovatelný i v nízkých výkonech... wink Mirek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?), 10.6.2012 16:57

Měl bych na to stejný názor, výrobce by měl kotel nastavit tak, aby spaloval solidně i při malém výkonu. Dnes se všichni prsí emisní třídou 3, tu kotle ale musí podle normy splnnit i při udaném minimálním výkonu.

Pro zajímavost, jakou odhadujete TZ vašeho domu a jakou máte spotřebu uhlí?

Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.53 (?), 31.8.2012 22:45

Dobrý den.

Asi tu budu jako černá ovce, ale já s tímto kotlem a kotlem Ekoefekt 34 nemám dobré zkušenosti.Kotle perfektní, bezproblémové, ale jen do 6 let provozu.Moje tchýně má Ekoefekt24 od roku 2002 a od roku 2008 ho pokaždé sezóně musíme někde svářet!!! Já mám E 34 od roku 2000 a poprvé jsem ho vařil 2007.V mém okolí jsi nakoupili lidé také tyto kotle a mají ty samé problémy. Nevím z jakého materiálu jsou vyrobeny, ale (papír se opravdu vařit nedá) Pořád beru na vědomí, že je to kotel se zastaralou koncepcí(cca 25let), ale dnes jse dá koupit za míň peněz víc muziky.Když jsem si na kvalitu kotlů postěžoval výrobci na výstavě v Litoměřicích, tak mu do zpěvu moc nebylo.Kotel neuvěřitelně smrdí!!(otravný kouř) A to všem co ho mají.Neuvěřitelně dehtují násypky.(poté značná koroze)Jsem spokojen s tím, že ke kotli chodím dvakrát do týdne, ale dnes už koukám po jiném(prý kvalitnějším),ale zato LEVNĚJŠÍM automatickém kotli.Neumím si představit že bych měl doma jiný kotel než automatický na uhlí(neuvěřitelná pohoda),ale Ekoefekt už nikdy. Omlouvám se těm kterým pomlouvám jejich miláčky.  J.Valovič. Ústí nad Labem 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.217 (?), 1.9.2012 14:43

Dost záleží, kdo a jak vám to montoval. Instalace za 8 000,- Kč?

V Horné Suché v kotelně mají 3 kotle. 1. Viadrus se šnekem  - prokletí, hrůza. peklo, každé 2 hodiny náběh do kotelny, nemá to výkon, dynamiku... pak Ekoefekt 48 od firmy, co to montuje od roku 1997, nádhera, pohodička, spokojenost, (kotelnu má na starosti můj spolužák) 

a pak si chytrák majitel svépomocí splichtil další Ekoefekt 48. Opět hrůza.

Firmy,. co to znaj, mají vlastní silentbloky, vlastní řešení kouře z násypky,...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.194.187 (?), 26.6.2013 0:05

Dobrý den.Tak si pročítám diskuzi, abych věděl co ještě vylepšit po 12 letech provozu dvacetčtyřky.Pane Valovič nejste černá ovce, je to tak jak píšete a určitě jich musí být vic.Stavby a sváření násypky už mám zasebou, vyvaření pod násypkou.Při občasném náběhu kotle třeba na jaře, už při teplejším počasí, smrad přez tři domy.Tímto stylem dobré topení, ale také už pokukuji po jiné konstrukci.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.93 (?), 11.1.2012 16:36

Dobrý den p.Marie, prosím Vás jak máte velkou plochu domu, kterou vytápíte?A nebo jak tlusté asi máte rozvody vody k radiátorům? Vaše spotřeba uhlí je totiž opravdu moc veliká. A máte vůbec ten kotel dobře zainstalován? (myslím 2okruhy,4cestný ventil atd?) Já přikládám 1za 4dny(8větších kyblů) a to vytápím domek na patro 3+1 cca 180m2. Na klapku nešahejte, nechte ji otevřenou. Termostat na kotlu dejte na cca 78-80 st. Po vypnutí kotle se teplota ještě sama zvedne k 90st a pak bude klesat cca k 72 st, kde opět kotel zapne. Důležitá je také hodnota teploty vody, která se vrací zpátky do kotle. Máte tam daný teploměr? Vím, že je to spousta otázek, ale jinak to nejde. Jak Vám tady již někdo poradil, zkuste zavolat do Ekofektu na technika a nebo se poptat ve vašem okolí kdo má stejný kotel. Nebo pohledat kdo jiný to ve vašem okolí ještě prodává. Mějte se Erik

Připojit reakci

host - xxx.xxx.249.22 (?), 11.1.2012 19:52

Dobrý večer, včera jsem volala do Ekoefektu, mluvila jsem tam s panem Steklým, poradil otevřít do komína. Udělal jsem to, teplota termostatu nastavena na 80, zkusila jsem nastavit krokování na displeji i ručně. Teplota spalin při otevř.klapce vyletěla na 250 stupňů, pak rychle klesala.Kotel dodala a montovala firma z nedaleké obce, která má prý dlouholeté zkušenosti.  Trubky jsou z 89 roku-tedy silnější, ne jak se teď dávají tenké pro úsporu.  Dům je 5+1 patrový, nezateplený.Teplota do radiátorů jde 50 st. 4cestný ventil je na 4stupni zprava v modrém poli. Jak ta teplota vyletěla, tak jsme zase komín zavřeli, tepl.termostatu dali na 70 a jsme na stejném. Díky za další reakci Marie

Připojit reakci

Dave Rubeš (51) - xxx.xxx.145.151 (?), 11.1.2012 20:11

No to už jsou lepší informace.Pokud vám kotel montovala firma z dědiny od vedle, první kroky musejí směřovat tam ale... kotel se reguluje skříňkou od Adexu, to máte velmi ulehčené.Kotel vraťte na teplou 80 stupňů, pomocí tlačítek zvolte prodlevu na cca 100 sekund, krok dejte na cca 1,5 sekund a hysterezi(to je teplota která po poklesu pod nastavenou mez sepne kotel)na cca 8 tupňů.Klapku otevřete, teplo vám při správném nastavení a provozu do komínu utíkat nebude, navíc se komín nebude zanášet.Pokud máte ruční nastavení čtyřcestného ventilu, tak ten dejte zhruba na polovinu, sledujte co bude dělat teplota vratné vody do kotle(optimum 55-65).Nevím jak máte zapojena čerpadla, pokud příložnými čerpadlami nebo přímo na ovládací skříňku.To napište také.Pak se můžeme bavit dál a někam se posunout,protože spotřeba samotného uhlí může být různá,větší množství vody má vliv en na začátku než se soustava dostane na parametry.Dave.wink

Připojit reakci

Dave Rubeš (51) - xxx.xxx.145.151 (?), 11.1.2012 19:53

Dobrý den, mladá paní znovu opakuji pokud chcete poradit zavolejte pana Steklého z Ekoefektu na tel:416 596 030,ten vám nejen poradí ale do 24 hodin také přijede a kotel nastaví podle objektu.Spotřeba uhlí je dosti zavádějící, nehraje zde množství vody v systému ale způsob zapojení, regulace a celkový provoz kotle.Pokud chcete poradit zde na foru, vložte sem nějaké fotky zapojení, pak se můžeme bavit.Předpokládám že máte teto kotel, viz obrázek

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.81 (?), 6.10.2012 20:39

Dobrý den, rád bych přispěl se svými zkušenostmi s kotlem EKOEFEKT 24,vlastně s přístupem firmy k možnému problému.Předně s kotlem jsem byl až do teď 5 let maximálně spokojen, to na úvod, nedej bože, aby se Vám vyskytl problém jako mě.Přesně po 5 letech začalo těleso kotle téct, docela brzo na kotel za který jsem s montáží dal 88 000,-Kč.Oslovil jsem firmu a tam mě oslovil technik, či montér nebo jiný zástupce to jsem se nedozvěděl, protože diskuze se změnila v monolog pana,,Maliny" tak se mi dotyčný představil, v místě tečení byl průvar, v oboru pracuji 30 let a tak jsem panem Malinou byl nazván,,evropským odbornákem" pak následovalo několik vulgárností a vytípl mi telefon, tolik z odborného posudku firmy.Volal jsem tedy na odbyt, kde mi zvedla telefon p. Malinová, žena uvedeného soudruha, kromě jiného jsem se dozvěděl, že u pětiletých kotlů se toto STÁVÁ, tak pozor dnes Vás vyjde kotel dráž než mě a za pět let se to STÁVÁ, a na pomoc Vám přispěchá pan Malina... tak přeji hodně štěstí, Firma mi nabídla opravu,,zdarma" pouze za cestu ke mě a zpět pokud nebydlíte vedle továrny na výrobu kotlů, tak za třetinu ceny Vám jej opraví každý svářeč kdo má doma CO čko.Zdravím Bulíř Jaromír

Obrázky:
Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.129 (?), 24.1.2013 18:56

Dobrý den,

chtěl bych zeptat jestli někdo nevíte kde sa da sehnat nahradní spalinový ventilator na kotel ekoefekt24..

Připojit reakci
Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Polský automat kotel OPAL 5329.7.201421823
Fréza na dehet1328.7.20141493
Jakou aku?1428.7.20141014
Životnost kotle H 513826.7.201425065
Jaký kotel na tuhá paliva?5224.7.201471749
Regulace kotle U24 podle teploty spalin11823.7.201438742
Mokrý koks423.7.2014436
Galmet - automatický kotel EKO-GT 17M10120.7.201461247
Výpočet tepelných ztrát a potřebný výkon kotle2519.7.201427178
Atmos DC 25 GS s 2000l AKU1418.7.20142822
Viadrus U 26 přestavba a dým do kotelny317.7.2014554
Zapojení systému UT na samotíž i s čerpadlem 416.7.20141240
Kamna na chalupa výběr a lázeňská kamna do koupelny815.7.2014902
Přestavba kotle na automat122215.7.2014769056
Který VIADRUS U24, U26eco nebo U28?3215.7.20145689
Schema zapojenia 1715.7.20143041
Univerzální hořák1114.7.201418912
Zapojení automatického kotle Topmax214.7.2014222
Jaké uhlí do automat.kotle?3111.7.20146610
Regulace automatického kotle110.7.2014267
Hlavice hubo39.7.20141946
Teplota komína53.7.2014788
Benekov c26601.7.201418626
Galmet kds128.6.2014246
Automatické kotle FLORIAN 1228.6.20145923
Kvalita nádrží Cordivary327.6.2014423
Automatický kotel Termo-tech KRS Autina Eco126.6.2014299
Upadající kvalita Ledvic726.6.20141121
Izolacei akumulacni nadrze626.6.2014693
Cena uhlí 20149124.6.201424086
Zapojení AKU nádrže 123.6.2014495
Frezovanie a vlozkovanie kominov2323.6.201417333
Prosím o pomoc indentifikovat čerpadlo 1722.6.20141226
Jak vycistit komin?4119.6.201475109
Výměna kotle Dakon DOR 24 za Atmos C 20 S (C 30 S)816.6.20141485
Ohřev bazénu kotlem na dřevo 1316.6.20148473
Správné nastavení retorty 12-25Kw na hnědé uhlí3615.6.201417951
Tak komína 219715.6.201443621
Sínusový záložní zdroj3714.6.20148541
Náhrada za K33? Topíme jen drobným dřevem, tak uvažujeme U26?3314.6.20144216
Automat na uhlí viadrus110.6.2014532
Ékoefekt - výběr elektrocentrály87.6.20145699
Bojler cosmo duo ohřívá se půlka97.6.2014894
vylepšení viadrusu14126.6.20141029791
Varimatik 25 vs. uhlí336.6.201431403
Lignator + Akumulačka Jak zapojit?214.6.20142100
Kotel BUDERUS LOGANO S111-2 1224.6.2014425
Jaké doplňky k přestavbě kotle24.6.2014578
Kotel Galmet - výměna zkušeností723.6.201438474
Diferencialny termostat na cerpadlo ku ekvitermike?33.6.2014321
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Spočítejte si úsporu na plynu s Global Energy.
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama na Energoportál.cz | Kontaktní údaje | Podněty a připomínky
(c) owp media s.r.o. 1999 - 2014